Haara moel sarvist!

Moeüritus Mood-Performance-Tants (MPT) 2015 avab kõigile huvilistele eelseisva etenduse kavandite konkursi. Kandideerima on oodatud üksikloojad ja disainerite meeskonnad nii rõiva- kui ka aksessuaaridisaini kollektsioonidega. Kavandikonkurss lõppeb 16. veebruaril ning edasi pääsenud kuulutatakse välja juba 23. veebruaril.

MPT_2015_Taurus

Foto: Caroline Sada

MPT seekordne teema on “Taurus”, mis tähendab ladina keeles härga. Uuel aastal on fookuses naistemoe kõrval ka meestemood. Tauruse teema sisaldab endas mitmeid ideid, kujundeid ja tõlgendamise võimalusi. Näiteks Taurus kui legend muistsest tugevast sõdalasest või hoopiski Taurus kui sodiaagimärk sõnn, mida juhib naiselikkuse sümboliks peetav planeet Veenus.

Konkursile oodatakse töid, mille orientiiriks on meestemood, kuid kindlasti ei peaks disainerid laskma ennast sellega piiritleda: naiselikkus meestes, mehelikkus naistes, unisex või miski hoopiski muu – värsked ideed on igati teretulnud!

Kollektsiooni kuuluvate komplektide arv peab jääma vahemikku 6 kuni 12. Tööd saab esitada posti teel või kohale tuues aadressil:

Tartu Kõrgem Kunstikool
Tekstiiliosakond
Mood-Performance-Tants 2015
Tähe 38b
50103 Tartu

Mood-Performance-Tants toimub mais 2015. Lõuna-Eesti suurima moeetenduse MPT eesmärk on luua uutele moeloojatele omanäoline platvorm enda loomingu tutvustamiseks ja tuua vaatajateni erakordne kultuurisündmus Tartus. Tuleval aastal on korraldajate soov avada moemaailma uksed ka meestele, kelle jaoks see igapäevaselt ehk kaugeks jääb.

MPT on algatatud Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite poolt ning selle korraldustiimi kuuluvad nii kõrgkooli üliõpilased kui ka teiste koolide tudengid ja noored professionaalid.

Täpsem info üritusest ja konkursist kodulehelt ja Facebookist.

Lisa kommentaar