Graatsilised jumalannadest sõdalased

Ketlin Bachmann tõi moelavale kollektsiooni “Libre comme l’art”, mis sündis algsest ideest kasutada kangastel graafiliste ornamentidena tekste. Materjalidega katsetamise käigus said aga tekstidest kujundid ja vormid, vormidest moodustusid mustrid.

“Otsides kangale ja kehale sulavat orgaanilist mustrit, ilmusid isemoodi veetlevad kujundite jadad, mis hakkasid meenutama fragmente raudrüüdest. Läikivast kunstnahast lõigatud “raudrüütükke” läbipaistvale võrgule ladudes leidsin täiesti kogemata vastandumise, mis on alati mu läbivaks püüdluseks,” kirjeldab disainer, kuidas ta kollektsiooni loomisel ühendas tervikuks jõu ja hapruse ning robustsuse ja graatsia.

Algsest ideest kaugenedes jõudis Ketlin Bacmann kollektsioonini, mis hakkas rääkima läbinisti tema keeles. Metallist raudrüüd said moondatud õrnadeks õhtukleitideks. “Püüdsin kõik rõivatükid võimalikult õhulisteks saada, et jõulise ornamentika ja õrnade materjalide vastandumine tugevam oleks. Nii sündisid modernsed amatsoonid. Graatsilised sõdalas-jumalannad. Vaprad ja vabad kui kunst.”

Lisa kommentaar