Geopoliitiline visioon Londoni moenädalal

Londoni moenädala esimesel päeval esitles oma uut kollektsiooni Londoni moekunstnik Jean-Pierre Braganza, tehes koostööd Eesti päritolu aksessuaaridisainer Riina Õuna brändi Riina O-ga. Moedemonstratsioon toimus Londoni moenädala südameks peetavas Somerset Houseʼi hoovis püsti pandud näitusetelgis. Riina O jaoks on see juba teine aasta Jean-Pierre Braganzaga koostööd teha.

Jean-Pierre Braganza on tegutsenud juba rohkem kui 10 aastat, kuid laiemale publikule on ta ehk tuttav oma hiljutise koostöö poolest River Islandiga. Jean-Pierre Braganza 2015.‒16. aasta sügis- ja talvekollektsioon „Excelsioraˮ peegeldab maailmapoliitika ohtlikku hetkeolukorda ning selle negatiivseid perspektiive. Kollektsioon on inspireeritud sõjalennukite sümmeetriast ja hirmutavast ilust. Nagu inimkehagi, on need masinad perfektselt sümmeetrilised väljastpoolt ning asümmeetrilised seestpoolt.

Jean-Pierre Braganza kujutatud naine on oma ajast ees kangelanna, kes oma tasakaaluka, lummava ja jõulise elegantsiga kannab välja metropoli ajastu konstrueeritud kujundid. Karvaga ääristatud nahksed lendurijakid vahelduvad asümmeetriliste bordoo-toonides kleitidega ning kudumitele lisavad vaheldust laiad, poolde säärde siidpüksid ja hävitaja-prindiga tuunikad.

Riina O kollektsioon käsitleb sarnaseid teemasid, kuid veidi teise nurga alt. „Tempus Loquendiˮ kontseptsioon lähtub samast hirmsast allikast, kuid pehmendab selle mõju kontrastide kombineerimise abil. Pehme karvaga poninahast kindad lisavad hubasust ja turvalisust ning kannavad krüpteeritud rahusõnumeid laserlõike tehnikas. Efektsust lisavad nii karvased kui ka siledanahalised nööbid. Peale selle on Riina saanud inspiratsiooni 19. sajandi militaarrõivastusest, oma etnilistest juurtest, Lev Tolstoi kirjandusloomingust ja selle põhjal vändatud filmograafiast.

Jean-Pierre Braganza show video

Lisa kommentaar