Fookus mugavusel!

Tiina Talumees on uuele hooajale vastu läinud värvidest pakatava 70ndate rõõmsa meelelaadi ja muretu, hetkes elamise meeleolus. Kirjude kihtide lõbus mänglevus ja vallatute lokkide lendlemine loovad maailma, kus imed on võimalikud ja unistused täituvad.

Nagu viimased 25 aastat, seisab ka sel kevadel Tiina jätkusuutliku ja pikaealise tarbimise eest. Kuigi kontori- ja õhtukleidid on suuresti asendunud mugavate igapäevaste viskoos- või puuvillakleitidega ning ei puudu kollektsioonist ka isegi dressid, siis rõhuasetus ei ole muutunud – iga rõivas valmib hoolikalt valitud kangast ja mitmeid kordi läbi katsetatud lõikelahendustest.

Fookus on mugavusel! Kangad on hingavad, kerged ja sageli masinpestavad. Pikee, musliin, siidsatään, villatrikotaaž ja villakrepp on need, mis meie suvises kliimas kihiliselt kantuna täidavad kõik ülesanded ehk on õhulised palava ilmaga ja annavad sooja mereäärseteks jahedamateks suveõhtuteks.

Tiina Talumees on aeglase moe bränd, mille eesmärk ei ole kunagi olnud võita hinnalahinguid või täita riidepuud masstoodanguga, sest sellest olulisem on ökoloogilise jalajälje vähendamine. Tiinal on suur soov, et tema looming oleks pikka aega kantav ja selle väärtus riidekapis ajaga vaid kasvaks.

Inimeste tõekspidamised ja vajadused on aastaga palju muutunud. Rohkem loeb sisu kui pinnapealne sära. Lõppenud on emotsionaalne ületarbimine ja rõivaoste puudutavaid otsuseid tehakse vajaduspõhiselt. Rollid on täiesti vahetunud: kui kunagi järgiti pingsalt, mida disaineril öelda on, siis nüüd kuulab mood hoolega seda, mida tarbija räägib. Ja nii ongi õige, sest nii loovad moemajad toodangut, mida ka tegelikult kandjal vaja läheb ja mis oma eesmärki täidab.

Lisa kommentaar