“Followed it”

Kollektsioon „Followed it” on Anu Riebergi autobiograafiline väljendus, mis pakub peale rõivaste ka valguse vaatemängu LED-tekstidega, mis võtavad kahe lausega kokku terve rõivakollektsiooni kontseptsiooni.

„Kasutan läbivalt fotosid, millele on jäädvustatud kolm igapäevast objekti – lambipirn, hambahari, joogikõrs. Need fotod on sünonüümiks inimestele ja meid ümbritsevale, mida/keda võtame nii enesestmõistetavalt, et tihtipeale ei meenu nende eest tänulik olla,” ütleb Anu.

„Mudelite ülesehitus lähtub unisex-printsiibist, mis järgib ka one size ideed, et hiilida kõrvale ühiskonna etteseatud mõõdusüsteemist, mis meie keskkonnas paljudele põhjuseta lisastressi tekitab. Seega on eesmärk tagada kandjale oma ruum, mis praegusel hetkel on minimaalseks kahandatud. Märksõna, mida tahan veel esile tuua, on „ajatus”. Osad kangad on pärit nõukogude ajast, mis annab seeläbi rõivastele ajatu hõngu. Kombineerisin need kergete mugavust rõhutavate klassikaliste ning jaapanipäraste lõigetega, püüeldes seeläbi rõiva tõelise eesmärgi poole kaitsta keha, andes aga ka võimaluse oma loo kaudu endid väljendada. Modellideks valisin päris inimesed enda ümbert, kes on olnud mu kõrval protsessis nimega Elu,” lisab Anu kommentaariks.

Lisa kommentaar