FIBIT ühendab moe ja kunsti!

Järgmisel nädalavahetusel leiab Viru Keskuse aatriumis aset moesündmus FIBIT (Fashion Is Back In Tallinn), mis tuleb sel kevadel kolmepäevase moepeona ning ühendab endas nii moe, ilu, kunsti kui ka muusika.

16661101852_585ff0c8f8_o

 

6.‒8. märtsini Viru Keskuse aatriumis toimuv FIBIT esitleb kevadist moodi taas üllatuslikul viisil ning julgustab kõiki olema ise kunstiteoseks. Sel kevadel teeb Viru Keskus koostööd rahvusvahelise näitusega “Uus Põhjamaade Moeillustratsioon II” ning esitleb saabuvat kevadsuvist moehooaega läbi kunstnike ja moeillustratsioonide. Seekordse FIBITi visuaaligi on loonud kunstnik Marju Tammik, kelle moeillustratsioone näeb ka eelmainitud näitusel.

Kolm päeva kestval moepeol kõrgub Viru Keskuse aatriumis hiiglaslik ekraan, millelt saavad nii moe– kui ka filmihuvilised kahe päeva vältel just endale sobivatel kellaaegadel ja kordustes uudistada kevadmoe ja dokumentaalfilmide parimaid palu. Moedisainerid ja kunstnikud Anu Samarüütel, Kätlin Kaljuvee ja Birgita Silbergi on stiliseerinud eriilmelised moeetendused, mis peegeldavad just nende endi isiklikke valikuid ja nägemusi saabuvast kevad-suvisest moehooajast. Virtuaalsete moeetenduste vahepaladeks näeb etendused stiliseerinud kunstnike inspiratsiooniallikatest ja valitud tehnikatest lühifilme ning kirsiks tordil filmi ka ekstravagantsest Hollandi moekunstnikust Iris van Herpenist.

FIBITi kolmandal päeval, ootab kõiki Viru Keskuse külalisi ees L’Oreal Paris Eesti korraldatud jumestus- ja soengukunsti töötoad, kus uusi ilutrende tutvustavad tunnustatud jumestuskunstnik Lana Vallo ning juuksur Janar Pungar. Moefestival lõpetab kingituseks kõigile naistele ja loomulikult ka nende kaasadele täispikk kontsert triolt Vallatud Vestid.

FIBIT leiab aset Viru Keskuse aatriumis 6.‒8. märtsini, kõik aatriumis ja moelaval toimuvad etteasted ja sündmused on külastajatele nautimiseks täiesti tasuta. Lisainfo Viru Keskuse Facebooki lehelt ning virukeskus.com.

Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade Moeillustratsioon II” toimub 23.05-27.09 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.

FIBITi ajakava:

6. märtsil kella 11.00-20.45 ning 7. märtsil 9.00-21.00

Dokumentaalfilm: Anu Samarüütel kunstist ja moest
Moeetendus: Vabakava

Dokumentaalfilm: Kätlin Kaljuvee kunstist ja moest
Moeetendus: Uneskõndija

Dokumentaalfilm: Birgita Silberg kunstist ja moest
Moeetendus: Virgumine

Moefilm: “Dutch Profiles: Iris van Herpen”
Tootja, produtsent: Submarine, Femke Wolting & Bruno Felix
Toetaja: DutchDFA. Pikkus 7 minutit.

8. märtsil

13.00 Lana Vallo uute jumestustrendide töötuba
13.30 Janar Pungari soengukunsti töötuba
13.55 Lana Vallo uute jumestustrendide töötuba
14.20 Janar Pungari soengukunsti töötuba
15.00 Vallatute Vestide kontsert

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar