Estonian Fashion Festival konkurss on alanud!

Disainereid oodatakse kandideerima kolmele erinevale moeetendusele. Konkursi tähtaeg on 20. märts. Etendustele valitud disainerid kuulutatakse välja 26. märtsil.

emf

Foto: Sadu-Triste Juurikas

Tänasest algab disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Festivali eesmärgiks on disaineritele pakkuda võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Festival toimub Tartus 10.-12. juunil 2020.

Peaauhinnaks on sõit International Young Designers Contest-le Kiievisse.

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2020. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants (MPT). Tartu vanim moeetendus ootab etendusele kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja eksperimendid. Mood-Performance-Tants toimub 10. juunil Tartus.

11. juunil toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus OmaMood. Moeetendusega toetatakse aeglase moe põhimõtetel valminud kohalikust käsitööpärandist inspireeritud rõivaste loomist ja kandmist. Kandideerima oodatakse disainereid, kelle suunitlus on peamiselt jätkusuutlik ja kohalikku käsitööd ning materjali väärtustav.

Estonian Fashion Festivali lõpetab 12. juunil toimuv Antoniuse MoeetendusReady-to-wear disaine tutvustaval etendusel on varasematel aastatel lavale toodud nii Xenia Joosti, Anni Ansmanni kui Kuuli kollektsioone. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid, mis on valmis vallutama poelette. Konkursile oodatakse tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvad lisaks moeetendustele veel Noorte Disainerite Arenguprogramm, moeseminar ja moekunstikino.

Rohkem infot ja konkursil kandideerimine: fashionfestival.ee

Lisa kommentaar