ERKI võitis Frida Jõe!

ERKI Moeshow tähistas 30. juubelit noorte disainerite moekonkursi ning ERKI all stars erishow’ga. Konkursi võitis Frida Jõe kollektsiooniga “Perpetuum Mobile”.

ERKI Moeshow ei naasenud juubeliks mitte ainult oma sünnipaika, vaid ka lumivalgetel lavalaudadel tutvustatud moelooming on tänavu taas sama julge ja hullumeelne nagu see aastaid tagasi ERKI etendustele omane oli. Noored disainerid väljendasid piirideta oma isiklikke tundeid sotsiaalsetel ja ühiskondlikel teemadel ning ka taaskasutus sai läbivalt märkimisväärse tähelepanu osaliseks.

Konkursi finaaletendusel jõudis lavale 20 omanäolist, üle 60 esitatud töö seast hoolikalt valitud kollektsiooni, mida hindas esmakordselt rahvusvaheline žürii: Roberta Einer, Tanel Veenre, Katrin Kuldma, Marit llison ja Aljona Eesmaa kodumaalt ning Basia Szkutnicka (Hong Kongi Tehnikaülikooli moemagistrantuuri professor ja raamatute seeria “Technical Drawing for Fashion” autor), Giovanni Ottonello (Euroopa Disaini Instituudi kunstiline juht, arhitekt ja disainer) ja Adriana Rodriguez (Camper jalatsibrändi rahvusvahelise võrgustiku ja disaini juht) võõrsilt.

ERKI Moeshow 2017 üldvõitja tiitli pälvis kollektsiooniga “Perpetuum Mobile” Frida Jõe, kellel on žürii sõnul kõik eeldused praeguse moemaastiku muutmiseks.

“Perpetuum mobile on isoleeritud süsteem, mis kasutab vaid enda genereeritud energiat. Kuigi säärane struktuur on masinaehituses siiani utoopiaks jäänud, on kirjanik Valdur Mikita kasutanud perpetuum mobile mõistet sümbolina sellisele isiksuseomadusele nagu introvertsus. Perpetuum mobile inimene töötab imehästi endale omasel suletud viisil, kuid paraku ei mõista seda mehhanismi ümbritsev kogukond. Introvertsust püütakse iga hinna eest välja ravida kui rasket psüühilist häiret: patsiendile tõmmatakse selga kujuteldav hullusärk, mis katkestab ta loomuliku rütmi, ent suutmata saada ka kellekski teiseks, on introverdi tegutsemisvõimet igakülgselt halvatud. Veri jääb kinni ning jäsemed muutuvad tuimaks: kuidas pääseda sellest võõrutusravist?”

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar