ERKI Moeshow finalistid on selgunud!

Eesti Kunstiakadeemia legendaarse ERKI Moeshow kavandite konkursile laekus sel aastal 31 kollektsiooni neljast riigist. Rahvusvaheline eelžürii valis nende seast välja 17 silmapaistvamat kollektsiooni.

erki_

Foto: Martin Buschmann

Žürii liikmed said digitaalsete kavanditega tutvuda veebi vahendusel ja anda oma hinnangu. Tänavuse ERKI Moeshow kavandikonkursi töid hindas 11 oma ala andekat ja tunnustatud eksperti:

Britta Laumets – Merila on tuntud brändi  „Ivo Nikkolo“ disainer. Britta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moedisaini ja kaasa löönud ka ERKI Moeshow korralduses.

Kristel Kuslapuu, rahvusvaheliselt tunnustatud moelooja. 2017. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moekunsti erialal, täiendanud Rootsis Konstfacki ülikoolis. Kristel on korduvalt nomineeritud mainekale moeauhinnale Kuldnõel, mille ta ka aastal 2018 võitis.  2015. aastal võitis Kristel Kuslapuu ERKI moeshow.

Kriss Soonik-Käärmann’i bränd on tuntud eelkõige oma pesudisainide poolest. Tooteid turustatakse üle kogu maailma, sh USAs, Saudi-Araabias ja Jaapanis. Aastal 2013 võitis disainer Kriss Soonik-Käärmann Eesti kõrgeima moeauhinna Kuldnõel.

Maire Milder, Baltika pikaaegne jaekaubanduse arendusdirektor ja juhatuse liige.

Kirill Safonov, armastatud Eesti noor moedisainer, kelle loomingut kajastas hiljuti ka Briti legendaarne moeajakiri, Vogue. Kirill on õppinud Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini ja osalenud õpingute ajal ka ERKI Moeshowl.

Kristina Herodes, loova mõtte ja säravate kirjutiste looja, armastatud ajakirjanik.

Joan Hint, disainistuudio Guild loovhing, disainer.

Kaisa Tooming, disaini ja muusika (veebi)ajakirja Häppening asutaja, kultuuritoimetaja, loovjuht. Lõpetanud 2019. aastal BFM-i magistriõppe. Kaisa sisukaid ja kvaliteetseid kajastusi saab jälgida: anditshappening.ee

Aljona Eesmaa, alustas 2009. aastal blogijana ja on tänaseks tuntud ja vaieldamatult üks säravamaid.  Aljona toimetab moe- ja elustiiliuudiseid koondavat, enda asutatud portaali Portail.ee

Marite Mastina-Peterkopa ja Rolands Peterkops moodustavad disaineriteduo MAREUNROL’S ning loovad moemaailma, kus rõivad pole mitte hooajaline tuju, vaid pigem 21. sajandi mitmetahuline kunsti- ja disainivorm, mis balansseerib reaalsuse ja ebareaalsuse piiril. Nad loovad moodi filmidele, teatri- ja ooperietendustele ning on võitnud mitmeid mainekaid auhindu.  2007. aastal osales MAREUNROL’Si disaineriteduo ERKI Moeshowl.

https://vimeo.com/408367074

Eelžürii valikul pääsevad tänavusele ERKI Moeshow lõppetendusele 17 kollektsiooni, sh üks Lätist ja üks Venemaalt:

Mariliis Niine  „Õile“
Edvard Hiietam  „Emperors of Solitude“
Karl – Christoph Rebane  „The Significant Other“
Anneliis Reili  „Põhjaallikad“
Annika Kiidron  „Give Me My Fairytale“
Susanna Belinda Kõgel  „Bad Habit“
Kairi Ketman  „Don’t You See?“
Liisa Kanemägi  „Gnidry“
Barbara Vasileva  „Art80“
Karolin Kärm   „Solitude“
Anneli Glinjanski   „Repeatedly Repeated Repetition“
Milana Felicija Semjonova  „Twinflame“
Anu Sirkas  „Move“
Kirke Talu  „Black Rain“
Kerttu Reinmaa  „The Abandoned-Self“
Sandra Luks  „Rude“
Külli-Triin Laanet  „Septem“        

Lisainformatsioon ERKI Moeshow 2020 toimumisaja ja koha kohta lähiajal, jälgi infot meediakanalites.

Lisa kommentaar