Eriilmelised (elu)stiilid

Ivo Nikkolo sügis/talv 2020 kollektsioon on inspireeritud kaasaegsetest naistest ning nende eriilmelistest (elu)stiilidest. Küsisime, milliseid eesmärke seavad endale tänapäeva väljakutseterohkes maailmas kolm tegusat naist – Eeva Esse, Aljona Eesmaa ning Kristina Kuusk.

Juba veerand sajandit on Ivo Nikkolo moebrändi inspireerinud erinevad edukad ning enesekindlad naised. Sügiskollektsiooni kampaania raames heidame sel korral pilgu kolme brändi iseloomustava ja kõneka tüpaaži – klassikalist, minimalistlikku ja sportlikku stiili  armastava naise – ellu. Ivo Nikkolole omaselt iseloomustab iga suunda omanäoline ja julgelt eristuv alatoon, mis paigutab konkreetse stiili esindaja just tänapäeva elutempo ja väljakutsete konteksti.

“Ivo Nikkolo kandjat on brändi sünnist alates iseloomustanud teatav enesekindlus, mis on hooajast hooaega aidanud kollektsioone konkreetses fookuses hoida. Minu missioon on luua rõivaid enesekindlale, iseteadlikule ja kaasaaegsele naisele, kes hindab kvaliteeti ja ajatut kerge vimkaga disaini,” räägib Britta Laumets-Merila, Ivo Nikkolo peadisainer ning ka selle aasta Kuldnõela nominent.

Sügistalvisest kollektsioonist valisid oma meelisesemed välja kolm silmapaistvat naist, saatejuht ja ajakirjanik Eeva Esse, vehklemise maailmameister Kristina Kuusk ja moeveebiväljaande Portail.ee peatoimetaja Aljona Eesmaa.

Uurisime neilt lisaks lemmikesemetele ka nende suurimate unistuste ja väljakutsete kohta. Eeva, keda saab iganädalaselt teleekraanil näha klassikaliste moevalikutega, leiab, et kõige suurem väljakutse tänapäeval naiseks olemise juures on iseendaks jäämine ning unistab sellest, et tööalased ja sportlikud väljakutsed tema elus veel nii pea otsa ei saaks. “Kuna meie elu on nii tihedalt sotsiaalmeediaga läbi põimunud, siis kiputakse end liiga tihti teistega võrdlema, mis toidab vaid ebakindlust. Selle asemel tuleks rohkem iseendasse vaadata, oma erilisust mõista ja sellele kindlaks jääda,” räägib ta.

eva

Fotod: Virge Viertek

Kristina sai hiljuti emaks ning tema sportlaskarjäär eeldab garderoobi, mis on mugav, sportlik ning elegantne korraga. Sealjuures usub ta, et naiseks olemine on paras väljakutse, sest ühiskond tahab naisi pidevalt raamidesse suruda ning soovitab kõigil pigem teisel pool piiri sammuda, sest just nii saad oma teekonnal ise reegleid määrata.

kristina_k

 

Moeportaali Portail.ee peatoimetaja Aljona Eesmaa, kelle stiil on minimalistlik, kuid alati veatu, leiab, et teda inspireerivad eesmärkide poole pürgima naised tema ümber, sest elu on toonud teda kokku tarkade, loominguliste ja ambitsioonikate naistega, kellelt on tal igapäevaselt midagi uut õppida. “Lisaks õpetussõnadele on nad mulle ka tõeliseks tugisambaks ja innustuseks pürgida alati ainult edasi. Ning loomulikult ei saa ma unustada ka oma enda pere naisi – minu ema ja minu tütar. Kui üks õpetab mind eesmärkide poole püüdlema, siis teine on ideaalseks eeskujuks, kuidas elada hetkes ja tunda ka kõige väiksematest asjadest ootamatut rõõmu,” räägib ta.

Aljona

 

Lisa kommentaar