Elutunnetus läbi rõivaste

Moebränd ALEXANDERLING toob Kultuurikatlas toimuval Tallinn Fashion Weekil 21. märtsi õhtul Eesti publiku ette värviküllase kevadkollektsiooni “India Within”.

alexand

Fotod: Jörgen Paabu

“2019. aasta kevadsuvel olen mõelnud sellele, mida naised soovivad, kaasaegsele naiselikkusele ja kuidas neid ideid kollektsiooni kureerida. Sügisel oli mul võimalus kogeda Indiat tavapärasest huvitavamal viisil. Ma reisisin Põhja-Indias linnast linna mööda kohalikke teid, nägin India naisi nende igapäevastes toimingutes ja erinevates olukordades. Seda rikkalikku kultuuri, kus kirkad värvid on argipäeva osaks, rahustasid maha mägised, kohati porised loodustoonid vihmaperioodi lõpul,” ütleb uue kollektsiooni inspiratsiooni allika kohta brändi ALEXANDERLING moekunstnik Anu Ling.

Alexanderling

 

“Meie naine räägib loo läbi iga välimuse, mis jõuab lavalaudadele. Ta süleleb meie signatuuri siluettides, mis on mõnel puhul taljesse töödeldud, teisalt aga vabama joonega; rõivad on igapäevaselt kantavad, ent ei kaota endas võimalust unistusesse kadumist. Selles on peaaegu filmilik meeleolu, liialdamine, karakter, mis on narratiivi sängitatud. See naine on tõeline, kuid ta ei ole kindlasti peps. Nüüd on võimalus tunda tema elutunnetust läbi nende rõivaste, mida ta kannab,” kommenteerib Ling.

ALEXANDERLING

 

Esindatud on palju värve, erinevaid toone. Palett on tugev: oranž ja fuksia koos vahajate värvitoonide: pruuni, tolmuse halli ning kahvatu beežiga. Tekstuur on küllastatud erineva siidiga -sobitatud ja sobimatu üheskoos. Kingad on madalad ja kerge siidja läikega, kannast avatud ja terava ninaga. 1970-ndate arhiividest inspireeritud värvid kullabeežist, punasest ja mustast on esindatud nii sõna-sõnalt kui ka abstraktselt. Järjepidevalt on tähistatud kleitidega loomulikku naiselikkust – ideid nende minevikust ja tuleviku ettepanekuid. On sensuaalsuse puudutusi, näputäis 1970-ndaid. Ometi on see kõik kokku toodud millessegi, mida kapseldades võime kutsuda nüüdisaegse naiselikkuse tähestikuks. Üheskoos moodustab kollektsioon moe-eeskuju, kuidas rõivastuda just praegu.

Tallinn Fashion Weeki piletid on saadaval nii Piletilevis kui ka üritusel kohapeal.

Lisa kommentaar