Elise Kruusel ja Lisette-Maria Puhalainen „MMinimalism”

Mood-Performance-Tants moeetendusele pääsemiseks läbisid „Chapter 18” moekonkursi kollektiivselt ka disainerid Elise Kruusel ja Lisette-Maria Puhalainen.

Elise_ja_Lisette

Foto: Ipi Ilves

Neidude kollektsioon keskendub meeste aksessuaaridele ning nimes „MMinimalism” tähistab suur M meest, maskuliinsust ja mehelikkust. Minimalism on omadus, mis on kollektsioonis läbiv teema. Sellise nimega annab disainerite duo edasi kollektsiooni lihtsust ja unikaalsust. Ürgne lihtsus, uudne mängulisus, mehe jõulisus ‒ see ongi „MMinimalism”.

Tutvustage ennast

Oleme Elise Kruusel ja Lisette-Maria Puhalainen. Esimestele katsumustele astusime koos vastu lasteaias, seejärel põhikoolis. Nii jätkus ka keskkoolis ning kõrgkoolis, küll erinevates koolides, aga samal erialal, milleks on nahakunst. Olles käinud nii pikalt ühist teed ja omades sama moemaitset, tundus MPT-l koos osalemine loogilise jätkuna meie nahakunstnikeks pürgimisel.

Iseloomustage enda kollektsiooni

Kuna me mõlemad oleme stiililiselt minimalistlikud ja mängime vormidega, siis iseloomustavad need omadused ka meie kollektsiooni. Peale esimest arutelu kollektsiooni teemadel sai selgeks, et soovime mõlemad väljendada aksessuaarides skandinaavialikkust. Sellest tulenevalt on meil ka selline materjalide valik. Otsustasime suurte kottide kasuks, mida silmab laval paremini ning sestap on ka lipsud suuremad kui argielus.

Elise_ja_Lisette_Kollaaz

 

Milline on Teie riietumise kuldreegel?

Meie üldine moto riietumisel on, et asi mida kantakse, ei kaunista kandjat, vaid toob tema loomuliku olemuse ja ilu esile. See on oluline reegel ka meie kollektsioonis, et kotid tõstaksid esile modellide mehelikkuse ja ürgse olemuse.

Elise ja Lisette- Maria kollektsiooni “MMinimalism” saab näha 7. mail, mil Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu- ja performance-kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. Õhu paneb võnkuma muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres.

MPT piletid on piiratud koguses saadaval Piletilevi eelmüügist. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli uksed avatakse külastajatele kell 20.30 ning moelavastus algab kell 21.00. Lisainfo MPT kodulehelt ja MPT Facebooki lehelt.

Lisa kommentaar