Elegantsed pariisitarid

Märtsikuu on Stockmanni kaubamajas Pariisi kuu. Sel puhul valis aastaid Pariisis elanud moeajakirjanik Urmas Väljaots Stockmanni naisteosakonna tootevalikust kolme tuntud Eesti kaunitari, Lenna Kuurmaa, Maarja-Liis Ilusa ja Beatrice’i, jaoks välja tõeliselt pariisilikud rõivakomplektid.

Beatrice on ääretult naiselik ning talle sobivad avarad nööbitud dekolteega pluusid, liibuvad, põlveni ulatuvad pliiatsseelikud, mis on tihtipeale nahast, ning õlgadele visatud pintsak või trench coat. Kõik on üldiselt tumedas värvigammas,” kirjeldas Väljaots, kelle sõnul kannab sarnast stiili legendaarne Prantsuse Vogue’i peatoimetaja Carine Roitfeld, kes on eeskujuks kõigile konservatiivsemas miljöös karjääriredelit pidi üles ronivatele seksikatele killer-naistele. Beatrice valis oma lemmikuks põneva võrkseeliku ja stiilse mantli.

Lenna muretu boheemlasestiil on tänapäevasem kehastus 1960.‒70. aastate prantsuse staaridest. „Avarad meestepüksid, avar T-särk, tennised, lohvakas pintsak või kudum ja ei mingeid kirkaid toone, kõik tumedalt toon-toonis. Haruharva seelikuid-kleite, pigem mootorratturijakid ning poiss-sõbra garderoobist varastatud riided,” selgitas Väljaots. Lenna sõnul sobivad rõivad talle nagu valatult: „Urmas valis mulle väga minulikud komplektid, mis on puhastes toonides boheemlaslikud ja minimalistlikud.”

Maarja sobis perfektselt väljapeetud ja klassikalisema stiili esindajaks, inspiratsiooniks hooletult šikk Vogue’i peatoimetaja Emmanuelle Alt. „Tema garderoobi kuuluvad poolest säärest lõppevad üliliibuvad mustad teksad, klassikalised stiletod, T-särk ning hästi istuv pintsak,” iseloomustas Väljaots. Maarja-Liisi sõnul on komplektid lihtsad ja väga temalikud. „Käisin mõned aastad tagasi Pariisis ja reisist on alles pilt, kus kannangi pea identset komplekti,” rääkis lauljatar, kelle lemmikuks on triibuline õhuline siidist topp.

Moeteadlik naine on Urmas Väljaotsa sõnul eelkõige eneseteadlik. „Ta riietub iseenda jaoks, et end hästi ja mugavalt tunda, ning ehk ka arvestab stiiliteadlike suguõdede pilkudega. Kuid mitte selleks, et muutuda konventsionaalselt malbeks ja kauniks naisobjektiks. Oluline on enesekindlus, suhtumine ja mitte enda objektistamine, muidu võib ka trendispikrist üks-ühele maha kopeeritu välja näha piinlik ning mage,” rääkis Väljaots. Pariislannade kevadised lemmikud on trenchcoat’id, oversize mantlid, skinny-teksad, tennised, mootorratturijakid ja kaabud.

Lisa kommentaar