Eesti moekunsti kõrgklass

Tallinn Fashion Week hellitas heldelt kõiki moearmastajaid ja ilusõltlasi ‒ neljal päeval toodi lavale palju eripalgelisi moeetendusi. Näidati minimalismi võlu ja tehti sügav kummardus romantilisusele ja detailiküllusele. Oma loomingut näitasid nii kodumaised disainerid kui ka naaberriikidest pärit moekunstnikud. Tunnustati parimaid ning tutvustati uusi ja lootustandvaid tegijaid.

Moenädala üks magusamaid palasid oli kindlasti moetandemi Embassy of Fashion moe-show, kus sai imetleda Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmanni ja Riina Põldroosi imetabast loomingut. Nende kolme kunstniku käekiri on isikupärane, ent samas on neil kõigil ka ühisosa, mistõttu mõjus show terviklikult.

Aldo Järvsoo kollektsioon „Eclissi Lunare” on inspireeritud Jaapani kargest talveööst: helkiv kuuvalgus, kohev lumi, pimedas lendavad linnud ja ronkmust taevas. Aldo Järvsoo kollektsiooni pidulikud jäigast pitsist suurvormid on kokku miksitud pehme kašmiiri ja naturaalnahaga. Kõrgtehnoloogilises laser-lõikuses tekstiilid imiteerivad linnusulgi.

Ketlin Bachmanni värske kollektsioon on ühtaegu karge ja romantiline, rokkivalt robustne ja ebamaiselt õrn. Selles vastanduvad moekunstnikule omaselt õhuline tüll, läbikumav tekstuur, ülinaiselikud lendlevad vormid musta läikiva lateksi, kunstnaha ja raske sametiga. Ketlinile iseloomulikku, küllalt monokroomsesse värvipaletti ‒ nahalähedastest beežidest ronkmustani – on lisatud ka läikivaid litreid ja erksaid värvidetaile. Ketlin Bachmanni õhuliste siluettide ja läbipaistvate detailidega rõivaid ehtisid säravad aplikatsioonid: lehed, putukad, luiged ja geomeetria.

Riina Põldroosi kollektsioon „Frost” on inspireeritud pimedatest ja kargetest talveöödest, mil looduse loodud kunstiteosteks on filigraanne härmatis, must tähistaevas, pehme lumi ja jäätunud rabajärved. Värvideks on must ja valge, helgib kuld ja hõbe. Voogab siid, pits ja kolmemõõtmelised kangad. Riina Põldroosi jääkristallidest inspireeritud geomeetrilistele mustritele sekundeerisid ruumilisest kangast kleidid ning motiivid öisest loodusest. Rõivaid täiendavad esimest korda ka Riina Põldroosi aksessuaarikollektsiooni vööd ja käekotid. Väikesed käekotid on käsitsi valmistatud Embassy of Fashion moemaja töökas õmblustoas ja materjalina on kasutatud Itaalia kvaliteetnahku.

Lisa kommentaar