Ebatavaline ja jätkusuutlik Eesti kudumimood Kiievi moenädalal

Sellel reedel, 1. septembril, on Mercedes-Benz Fashion Days raames võimalik esmakordselt näha kodumaise kudumistuudio Al Meta esimest kollektsiooni. Uus kontseptuaalne moebränd on sel hooajal ühtlasi ainus Eesti moedisaini esindaja Kiievi moenädalal. 

Al Meta sündis ideest kasutada ära kudumitootjate juurdelõikuse jäägid. Moestuudio keeldub masstootmise viisidest ja fokusseerib oma tegevuse mittestandardsele disainile. Al Meta kudumid on mõeldud neile, kes otsivad midagi täiesti erinevat, kuid samas traditsioonilist ja jätkusuutlikku. Kudumistuudio peadisainer on Johanna Nurm, kes veab parallelselt peamiselt tehnoloogiliste mantlite poolest tuntud brändi JONURM.

“On liiga palju olemasolevaid ressursse, mida ei kasutata täies ulatuses ära, kuna maailm on liiga kiiresti liikuv ja puudub aeg paljude probleemide lahendamiseks, mis tekivad koos tehnoloogia arenguga. Me hakkame mõistma, et loodus on dünaamiline, muutub ajas koos meiega ja et meie tegevus on otseses suhtluses meid ümbritseva looduse tervisega,” kirjeldab Nurm Al Meta olemuse taga peituvat.

“Selle projekti põhjus on laiendada kõikide tarbijate silmaringi, tuues keskmesse idee tarbimisühikonna käitumuslikest mustristest,” lisab peadisainer.

Al Meta nimi on lühend inglisekeelsest sõnapaarist “natural metamorphosis”, mis viitab looduslikule moondumisele.

Al Meta esimene kollektsioon “Monad kevad-suvi 2018” tuleb esmanäitamisele Kiievi moenädalal. Septembri lõpus on sama kollektsiooni võimalik näha Paris Fashion Week raames (28.09-04.10).

Leia Al Meta Facebookist ja Instagramist.

Lisa kommentaar