Draama Eesti moemaastikul

Tulised tuuled, kuumad emotsioonid ja sammude sahinal liuglevad senjoriitad. “Volver” ehk eesti keeles tagasitulek, tagasipöördumine juurte juurde on disainer Tiina Talumehe naasmine oma igipõlise lemmikteema juurde. Tiina viib meid külma tuule käest Hispaania lõunarannikule.

_DSF2230

Fotod: Oliver Moosus

Andaluusia aines ongi olnud disainerile kõige painavam inspiratsiooniallikas läbi aastate ja 13.novembril esitlusele tulev kollektsioon on juba kolmas samateemaline. Esimest korda nähti võõramaisest temperamendist kantud rõivaid juba Tiina diplomitöös, teist korda nüüdseks 10 aastat tagasi tuli esitlusele Rojo Negro. Nüüd on huvilisi ootamas taaskordne lõunamaise temperamendi kehastus. Kui varasematel kordadel on kollektsioonides olnud märgata rüüžidest koormatud kleite, siis seekord on rõhk kollektsiooni naisarheotüübil ehk kindlameelsel ja enesekindlal senjoriital, tema sügaval sisul ja kindlatel hoiakutel. Ta on matriarhaat, kes lahendab olukordi sisemise temperamendi ja elukestva naiseliku tarkusega.

_DSF2309

 

Ühtlasi on „Volver“ ka disaineri üks lemmikfilmidest. Pedro Almadovari režissööritööna valminud filmi peaosas mängib võluv Penelope Cruz ,kes on elu hammasrataste vahelt väljunud võitjana, seejuures kordagi unustamata olla naine.

Kollektsioonis domineeriv värv on muidugi dramaatiline must ja ka verepunane, mis vaheldub beeži-halliseguste liivatoonidega ja päikesest pleegitatud maastikuvärvidega nagu tuhmroheline.

Üksikute lopsakate rüüžidega ilmestatud kleidid on dekoreeritud pärltikandis valminud nelgikujutistega ja Andaluusiale nii iseloomulike araabiapäraste tikandite ja mustritega.
Materjalidest domineerivad krepp, kreppshifoon, sekka ka talvekollektsioonide lemmikut villatrikotaaži ja muidugi vastupandamatut litrikangast.

Kollektsioonile lisab oma kordumatu nüansi Hearts Fine Jewellery, kelle valikus on väga erilisi ja unikaalseid autoriehteid kui ka klassikalisi kihla- ja abielusõrmuseid. Hearts Fine Jewellery on maailma ühe võimsaima teemanti tarnija, DeBeers Grupi ametlik diiler, mis võimaldab pakkuda klientidele ka kõige haruldasemaid teemante. Kõik tootevalikus olevad teemantid on sertifitseeritud maailma usaldusväärseimas laboris, GIA (Gemological Institute of America). Ehted on valmistatud kõrgekvaliteedilisest kullast prooviga 750 ja igas ehtes on vääriskivid (teemant, rubiin, safiir, smarakt).

Lisa kommentaar