Diana Kivits “Eelement M”

Mood-Performance-Tants moeetendusele pääses edasi ka moekonkursi värvimängust inspireeritud moelooja Diana Kivits.

Diana_Kivits

Foto: Ipi Ilves

Diana eesmärk on anda vaatajale võimalus unistada, näha värvide abil rohkem ning tunda toonide kaudu salapära, et igaüks saaks hakata punuma oma muinasjuttu. Kollektsiooni on mõjutanud muinasjuttudes staatilist rolli omavad elemendid: mets, meri ja mäed. Need elemendid on igas loos neutraalsed, igavesed ning müstilised. Muinaslood keskenduvad tavaliselt tegelaste ja karakterite seiklustele, kuid Dianat on unistama pannud just taustal peituv loodus.

Tutvusta ennast

Minu disaineritee sai alguse juba seitsmeselt, kui kleepisin kokku esimesed paberist püksid. Tegelen kõigega, mis on seotud kunsti ja loominguga. Õppisin aastatel 2007‒2011 Kõrgemas Kunstikoolis nahadisaini osakonnas. Hetkel töötan naisteriiete kaupluses visuaalse kujundajana, tegelen väljapanekutega. Vabal ajal olen ka vabatahtlikuna abis moe pildistamistel nii stilisti, assistendi, jumestaja kui ka disainerina.

Iseloomusta enda kollektsiooni

„Element M” sai alguse kangajuppide sidumise tehnikast ja värvidest, mida oli taaskasutatud kangastest saadaval. Hiljem kujunesid komplektidest looduse elemendid Metsast, Mäest ja Merest – udu, kivi, seen, puu, kala, vesi – see osa pakub publikule äratundmisrõõmu. Kleidid on segu printsessilikust lõikest ja viikingilikust massiivsusest. Olen nendesse sidunud väga palju mõtteid ja laulusõnu. Laulda ma muidu ei oska ja kõigist oma mõtetest lähedastele ka ei räägi, see ongi minu muinasjutt.

Diana_Kollaaz

 

Milline on sinu riietumise kuldreegel?

Ma pole täielikult naiseliku ega poisiliku stiili fänn, seega püüan leida alati tasakaalu nende kahe vahel. Lemmikuid riideesemeid pole, see-eest ei lähe ma kunagi kodust välja ilma käekellata ja meenetega käeketita. Oluline on ka mugavus ja lihtsus. Kuldreegel on olla igaks olukorraks alati valmis.

Diana Kivitsa kollektsiooni saab näha 7. mail, mil Tubina saali täidab üheks õhtuks vaatemänguline moelavastus. Lavastaja ja koreograaf Jaan Ulst viib külastajad võlumetsa, kus leiab aset erakordne moeseiklus. Külastajate ette laotub kirev maastik täis tantsu- ja performance-kunsti, millele loob visuaalselt lummavad valgusvormid valguskunstnik Taavi Toom. Õhu paneb võnkuma muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres.

MPT piletid on piiratud koguses saadaval Piletilevi eelmüügist. Heino Elleri nimelise Tartu muusikakooli uksed avatakse külastajatele kell 20.30 ning moelavastus algab kell 21.00. Lisainfo MPT kodulehelt ja MPT Facebooki lehelt.

Mine ja tee läbi teekond võlumetsas ning loo endale ainulaadne muinasjutt!

Lisa kommentaar