Denimkangas uues kuues

Marilin Sikkal, eesti rõivadisainer ja kaubamärgi MARI looja, kelle loomingu märksõnad on funktsionaalsus, praktilisus ja kantavus, on võtnud rõivaste disainis kasutusele denimkanga. Disainiööks on Marilinil valminud indigosinine litterlisanditega kollektsioon, mille loomisel ammutas rõivakunstnik inspiratsiooni maskuliinsest denimkangast ja romantilisest augustiöö taevast.

Denimkangas oli alguses tuntud kui töölisklassi tugev ja vastupidav rõivakangas, mis indigosiniseks värvituna saavutas väga hea kulumiskindluse. Tänaseks päevaks on denimkangast ja indigosinisest kujunenud välja kultusrõivas.

Marilini värske rõivakollektsioon on kantud põhimõttest, et tänapäeva kiires maailmas peaksid rõivad olema universaalsed. Tegusatel tööpäevadel on end hea muretult tunda teades, et mõne lihtsa detailiga on võimalik oma hommikune rõivastus õhtutundide saabudes naiselikuks ja elegantseks muuta.

Kollektsioon „Labour Girl” on disaineri nägemus tänapäeva töötava naise garderoobist. Seepärast oli ka kollektsiooni pildistamisel modelliks kohati väga maskuliinset sisearhitekti ametit pidav eksmiss Lilia Kristianson.

Kõik tooted valmivad vastavalt klientide soovile ‒ valmis on vaid näidised, mille alusel saab sobiva rõiva tellida. Kangad, mida Marilin kasutab, on tekstiilitööstuse jäägid.

Lisa kommentaar