Cärol Otti rõivalooming jõuab kinoekraanile

Reedel, 4. oktoobril esilinastub Moefilmide festival MoeKunstiKino raames minifilm Cärol Otti kollektsioonist “MÖLÜ”. Intrigeerivate ideede poolest silmapaistva disaineri moelooming jõuab kinoekraanile esmakordselt. 

carolott

Foto: Erakogu

Getter Kuusmaa poolt filmitud videoklipp seob impulsiivseks tervikuks tantsu- ja moekunsti viies vaataja rändama Eestimaa kargele rannikualale. Loovjuht Kaisa Tooming tutvustab klipi ideeallikat: “Rannaliiv, luited ja sisekaemuslik side mere ning horisondiga – minifilmi inspiratsiooniallikat ei pea kaugelt otsima. Selleks on Otti rõivaste ridade vahele tikitud narratiiv oma täies ilus. Pärineb ju rõivakollektsiooni “MÖLÜ” saamislugu Põhja-Eesti saarte elust ja olust.”

Disainer Cärol Ott lisab: “Mul on hea meel, et käed on ühendanud erinevate valdkondade parimad, et luua üheskoos midagi ägedat. Veel enam, on mul hea meel, et mind kaasati koostöösse ning lood moderniseeritud pärimuskultuurist jõuavad laiema vaatajaskonnani.” Nii lainetavad ühes rütmis hõbedane meri, pärimuskultuur, hullumeelne mood, Ki En Ra eksperimentaalne muusika ning Gertrud Kuusmaa kaasaegne tantsukunst.

Kinoekraanile jõudva kollektsiooni vormilahendused on inspireeritud kalameeste elust, kus suur kalurikuub elas üle nii tormituule kui pleegitava päikese. Kollektsiooni tekstuuri inspiratsiooniks on varakevadine rannikuala, kus räsitud liivaluited on segunenud valge lumega ja loonud abstraktse mustrikombinatsiooni. Talvel puitunud pilliroog kogub hoogu, et sirutada välja erkrohelised võrsed ning merevesi on jäine, ent selge. Oma roll on kollektsioonis ka tursakala seljamustril, mis on peidetud rõivaste mustrikombinatsiooni.

MoeKunstiKino toimub sellel aastal juba 4. korda ning toob vaatajani põneva assortii moedokumentaalfilmidest. Sellel aastal saab nautida filme, mis räägivad ajatutest klassikutest, ikoonilistest geeniustest, moefotograafidest ning moemõjutajatest. Nii on võimalik tutvuda nimedega nagu Coco Chanel, Jean Paul Gaultier, Bill Cunningham, Peter Lindbergh ja Chiara Ferragni. Kõigi dokumentaalide eel näidatakse Getter Kuusmaa poolt loodud moeteemalisi filmiklippe. Cärol Otti minutilist teost saab näha 4. ja 7. oktoobril enne “Jean Paul Gaultier tööpostil” filmi seanssi. Suurele ekraanile jõuavad lisaks Anett Niine ja Liisi Tamme, Woolishi, Sigrid Kuuse, Kadri Kruus – Bags and Accessories ja Lentsius Design loomingust valminud videoteosed.

Selektsiooni Otti loomingust saab soetada peagi avatavas Very Hard (Intsikurmu Kets) disanipoes.

Cäroli loomingul hoia silma peal:
Facebookis
Instagramis

 

Lisa kommentaar