Britta Laumetsa nägemus kevadmoest

Tartu Kaubamaja moevalikust pani värskeimad trendikomplektid kokku Ivo Nikkolo peadisainer ja stilist Britta Laumets. Palju triipe ja ruute, kollast ja beeži värvi, sportlikke lõikeid ja kevadisi mustreid – midagi sobivat igale maitsele. Ja alati on moes ka klassikalised värvid ja lõiked, kinnitas Britta.

Britta Laumetsa sõnul võiks kõige julgemad moejüngrid endale selga tõmmata roosad rõivad. “Moes on erinevad roosad toonid – nii heledad pastelsed kui ka jõuline magenta,” kinnitab Laumets. “Kes selle naiseliku tooni austaja ei ole, võib valida mõne muu pastelse tooni – nende comeback tähendab alati kevade saabumist.”

Ka energiast pakatav kollane on sel kevadel trendikas. “See päikesetoon on tõesti paljude moelavade lemmik ning aitab peale pikka sünget talve värviteraapiaga positiivsust tekitada,” leiab stilist. “Tagasihoidlikumate toonide eelistajale soovitan aga klassikalist beeži, mis ilmselt kunagi moest ära ei lähe.”

Kindlasti tasub garderoobist välja otsida ka igihaljad klassikud – punane, tumesinine ja valge on värvid, mis alati kokku sobivad. “Seda värvikombinatsiooni on näha nii sportlike mõjutustega riietel kui ka igakevadises mereteemas,” tutvustab Laumets. “Kes aga midagi uudsemat ja ootamatumat eelistab, võiks kokku panna hoopis roosad ja punased või tumepunased ja helesinised rõivad.”

Moemustrid

Mustrite osas soovitab stilist kombineerida omavahel erinevaid ruutusid ning julgemalt sobitada kokku eritüübilisi lillemustreid. “Värskeks tulijaks on ka nn. kaelarätimustrid ehk siis rõivastel on prindid, mida tavapäraselt oleme harjunud rätikutel nägema,” kinnitab stilist. “Ka triibud on jälle moes – need võivad liikuda igas suunas ning eriti trendikad on nn. beebitriibud ehk ülipeened triibud.”

Moestiilid

Ka sel kevadel on moerõivad sportliku joonega. “Mõnda aega domineerinud sportlik stiil ei ole kuhugi kadunud, vaid tänapäeva kiires ja mugavuslembeses maailmas aina tugevamalt kanda kinnitamas,” nendib naine. “Sel hooajal iseloomustab seda suunda kerge retrohõng ehk et ilmselt tasub ka taaskasutuskauplustes mõned tiirud teha.”

Muidugi ei ole kuhugi kadunud klassika. “Korralik ja kvaliteetne klassika on aktuaalne ka mitmete hooaegade pärast, seepärast tasub sellistesse igihaljastesse rõivastesse investeerida,” julgustab Laumets. “Moemaailmas on täiesti aktuaalsed ka romantilised mõjud ehk siis lillemustrid, liblikapildid ja ülinaiselikud kangad-lõiked.”

Lisa kommentaar