Birgit Uibo ja Reelika Holtsmeier

9. mail toimuval Mood-Performance-Tants moeetendusel astub püünele ka Birgit Uibo, kes on Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng. Birgiti kollektsioonis „Orient” on inspiratsiooni ammutatud idamaade motiividest ning see koosneb erinevates tehnikates valmistatud riideesemetest, mida ühendavad idamaise hõnguga detailid. Rõivakollektsiooni täiustab Reelika Holtsmeieri ehtekollektsioon „Aimatavalt Kuldneˮ.

11208685_10153249865949334_1589417118_n

Foto: Ipi Ilves

Tutvusta end ‒ kes oled, kust tuled?
Olen Birgit, õpin tekstiili.

Olen Reelika Holtsmeier. Kasvasin üles Järvamaal Metsaküla külas. Hetkel elan Tartus ja pooleli on õpingud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis mööblidisaini ja restaureerimise erialal.

11199011_10153249866249334_307387369_n

 

Kes on su muusa?
Birgt: Kedagi konkreetset pole, aga põhimõtteliselt inspireerivad mind omapärased ja stiilsed inimesed.

Reelika: Ei kõla just originaalselt, aga mind inspireerib elu ja armastus.

Kolm omadussõna Sinu loomingu/kollektsiooni kohta.
Birgit: Põhjamaine praktilisus, idamaade soojus ja vürtsikad värvid.
Reelika: Omanäoline, romantiliselt salapärane, vaikne pilgupüüdja.

11225676_10153249874879334_1177767169_n

Foto: admin

Maailma parim värv, mida nähes inspiratsioon voolab Sinusse?
Birgit: Kollane.
Reelika: Aimatav kuldne ‒ selline läbikumavalt kerge toon, peaaegu nagu ei paistakski midagi. See on rohkem nagu tunne.

Esmane mälestus MPT moeürituselt.
Birgit: Maagiline õhkkond ja tore seltskond.
Reelika: 2012. aastal Ahhaa Keskuses. Vaimustust ei tulnud. Paraku. Tahtsin, aga eks ma teinekord püüan peale hindamise nautida ka.

Kriitika või kiidusõnad ‒ kumb on olulisem?
Birgit: Mõlemad on hädavajalikud! Kriitika aitab paremaks ja targemaks saada, aga kriitika peaks olema pigem motiveeriv kui halvustav. Kiitus annab kohe mitmeks päevaks energiat, eriti efektiivne on kiitus siis, kui seda liiga tihti ei saa.

Reelika: Harmoonia nende kahe vahel. Isiklikult ma ei suuda kummagagi suhestuda. Pean lugu arengu loomulikust kulgemisest (heasoovlikust, enesekriitilisest ja tunnetuslikust).

Kas on olemas kangas, mida iialgi ei kasutaks?
Birgit: Fliis.
Reelika: Võib-olla polüester.

Milline on Sinu lemmik tehnika kavandamiseks ja miks?
Birgit: Mulle meeldib kavandeid arvutiga teha, sest ma pole just maailma parim joonistaja. Aga meeldiv tehnika on ka akvarell, millega jääb lihtne ja efektne tulemus.

Reelika: Mulle meeldib materjalidega kohe katsetama hakata. Kõiksugu prototüübid ja maketid on selleks väga mõnus võimalus. Lahendusteni jõuab rutem ja käega katsutavat lõpptulemust on ka lihtsam hoomata. Protsessi sees teen ka visandlikke kavandeid, et mõned peenemad nüansid ära märkida või nii-öelda läbi mängida. Muidugi esmalt alustan ma ikkagi ideest, sisust, kontseptsioonist. Sellest, milleks üldse midagi luua.

Moesoovitus kevadeks.
Birgit: Soovitaksin kanda lihtsaid klassikalisi lõikeid, mis on mugavad ja praktilised ning oma minimalistlikus võtmes ka ilusad ja väljapeetud. Samuti peaksid need sobima kõikidele inimestele. Algaval hooajal võiks puhata hallist ilmast ja nautida värve ning põnevaid mustreid. Vihjeks ‒ tumesinine on justkui uus must.

Lisa kommentaar