Baltika toetab disainitalente

Eesti moedisainiettevõtte Baltika on tänavu sügisest Eesti Disainiauhindade suurtoetaja, andes välja eripreemia ühele noorele disainivaldkonna talendile, kelle loomingul või tegevusel on rahvusvahelise  läbimurde potentsiaal. Eripreemia võitjaga soovib Baltika teha koostööd erinevate disainiekspordiga seotud projektide raames.

Baltika_August_2016_new-edit-

Foto: Peeter Rästa

Baltika toetab Eesti Disainiauhindade raames SÄSI kategooriat, mille eesmärgiks on toetada ja julgustada noori Eesti disainitalente, tunnustades neid senise loova ja iseseisva tegutsemise eest ning anda neile võimalus edasiõppimiseks ja -arenemiseks. Auhinnatavaks tegevuseks peetakse innovaatiliste teenusedisaini lahenduste, toodete või tooteprototüüpide loomist, disainivaldkonna piire laiendavat eksperimentaalset või uurimistegevust.

„See, mis viimastel aastatel Eesti disainimaastikul toimunud on, väärib märkimist – Eesti disainist peetakse aina enam lugu, seda osatakse väärtustada ning disainerbrändid on teinud nii tootearenduse kui ka turunduse vallas tõsiseid edusamme,“ tõdes Eesti Disainiauhindade SÄSI kategooria žürii liige ja Baltika brändingu- ja jaekontseptsioonide arendusdirektor Maire Milder. Samas tõdes Milder, et noored talendid vajavad rahvusvaheliseks läbimurdeks toetust ja abi, samuti peaks disaini loomine lähtuma mitte armastusest toote vastu, vaid huvist lahendada läbi disaini või disainmõtlemise mõnda olulist probleemi. „Eestis loodud disain on väärt ületama riigipiire ja vallutama välisturgusid. Mul on hea meel, et Disainikeskus on loonud Eesti Disainiauhindade näol ühe viisi, et noori andekaid disainiinimesi sellel teekonnal abistada,“ lisas Milder.

“See, et Eesti suurima disainimeeskonnaga Baltika toetab noori disainitalente näitab seda, et Eesti ettevõtted näevad noortes disainerites potentsiaali ja on valmis nende arengusse panustama,” kommenteerib Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. “Paari aasta tagune väide, et ettevõtted ja disainerid koostööd ei tee, ei pea enam kindlasti paika,” lisab ta rõõmustades.

Eesti Disainiauhinnad, sh SÄSI laureaadid ja Baltika eripreemia kuulutatakse välja pidulikul auhinnagalal 16. septembril Tallinna Kultuurikatlas. Seejärel alustab Baltika eripreemia võitjaga läbirääkimisi, et teha koostööd Baltika disainiekspordi suurendamisega seotud projektide raames. „Täna on Baltika moebrändide kollektsioonid saadaval paljudes riikides üle Euroopa, kuid ekspordivõimekuse tõstmiseks on vajalikud täiendavad arendustegevused,“ lisas Maire Milder.

Eesti Disainiauhinnad toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disainivaldkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit. Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad välja 2012. aastal Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Koja koostöös.

Lisa kommentaar