Baltika lillepoeesia

Vahetult enne naistepäeva esitlesid Monton, Mosaic, Ivo Nikkolo, Baltman ja Bastion Baltikumi suurima moemaja Baltika moeetendusel oma kevad/suvi 2017 kollektsioone.

Moeetendus leidis aset lillelõhnalises Hansplanti aianduskeskuses. Spetsiaalselt selleks õhtuks lõi florist ja aiandusõppejõud Marek Jakobi Eesti suurima lilleseina, mis täitis show toimumise paiga imelise kevade lõhnaga.

Lavale astusid kõik Baltika moebrändid

Mosaic kevad/suvi 2017 kollektsioon oli stiliseeritud moetoimetaja ja stilisti Merit Boejikensi poolt, üllatades kõiki pealtvaatajaid julge stilistikaga, mis oli inspireeritud 70ndatest. Mosaici kollekstoonis annavad sel hooajal tooni erinevad lillemustrid, erkroheline, hüatsindisinine ning erinevad pastelltoonid. Meeste kollektsioonis on esiplaanil meresinine ja beež, väikesed geomeetrilised mustrid.

Bastioni kevad/suvi 2017 kollektsiooni „Salaaed“, mille stilistideks Bastioni disainerid Monika Randloo ja Kairi Katmann, aitasid meeleoluka esinemisega lavale tuua tüdrukutebänd La Laa Ladies, kes on muuhulgas mais poodi jõudva Bastioni erikollektsiooni kaasautorid ning Bastioni kevad/suvi 2017 kampaania reklaamnäod. Kollektsioon rabas naiselikke vormide ja mahedate ning soojade toonidega.

Ivo Nikkolo näitas moeetendusel oma kevad/suvi 2017 kollektsiooni „Kehajooned“, mille stilistika autoriks on hinnatud moeasjatundja ja Behindthesecenes.net moeblogi autor Aljona Eesmaa – kollektsiooni esitlus üllatas mitmete põnevate detailidega, millest alanud kevadsuvisel hooajal inspiratsiooni ammutada. Ivo Nikkolo peibutab oma fänne sell kevadsuvel khakirohelise, beeži ja erkpunasega. Olulisemate moesuundadena tõi Ivo Nikkolo lavale kellukakujulised siluetid, laiade säärtega püksid ning mitmed oversized-lõiked. Ivo Nikkolole omaselt on suurt tähelepanu pööratud keha embavatele kangastele.

Baltman kevad/suvi 2017 kollektsiooni stilistiks oli Baltmani peadisainer Aivar Antonio Lätt, kes tõi Baltmani lavale oma tuntud headuses, ent ei puudunud ka vimkaga aksessuaarid. Olulise meeste moe suunanäitajana tutvustas Baltman hetke olulisemaid trende, kus värvid on kannustatud troopilise Havanna ja särtsakatest Kariibimere toonidest, mustrimaailmas teeb ilma efektne ruut ja täpid. Trendikaid meeste särke ehivad väikesed geomeetrilised mustrid ning üleriided on sõna otseses mõttes nutikad, pidades vastu nii vihmale, tuulele kui ka mobiililainetele.

Monton kevad/suvi 2017 kollektsioon „Interconnected“, mille stiliseeris moetoimetaja, stilist ja I *Wear Experiment solist Johanna Eenma, tõi taaskord lavale vastandite ilust inspireeritud Montoni kollektsiooni, mis saanud ainest kahest väikest saareriigist – Kuubast ja Islandist. Kui Island tõi lavale jahedad toonid, minimalistlikud ent julged siluetid, siis Kuuba kollektsioon näitas moepublikule särtsaka muusika saatel kauneid rüüse, kelmikad lillemustreid ja mitmed uusi moenippe.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar