Aus Sangar

Eesti triiksärgi tootja Sangar ja jätkusuutlik disainer Reet Aus toovad oktoobris müügile oma kolmanda limiteeritud ühiskollektsiooni, mille keskmes on seekord lihtsam igapäevasärk mis kataks rohkema kui vaid triiksärgi klassikalist vajadust. Loodud kollektsioonis on ühesugused särgid nii meestele kui naistele.

Aus-Sangar_01_Krõõt Tarkmeel

Fotod: Krõõt Tarkmeel

Aus/Sangar kaubamärk pakub keskkonnasäästlikult toodetud hea vabaaja naiste- ja meestemoodi. Uues kollektsioonis on kasutatud lisaks 100% puuvillamaterjalidele ka linast kangast. Materjalidena on kasutatud Sangari tootmisülejääke, mistõttu iga AUS / SANGARi kollektsioonis olevat mudelit jõuab müügile vaid väga väike limiteeritud arv.

Aus-Sangar_Kroot_Tarkmeel

 

Uue kollektsiooni saamislugu kommenteeris Reet Aus: “Lähtusin soovist, et üks kangas sobiks nii meestele kui naistele, nii nööbitud triiksärgina kontoris kui vabal ajal kandmiseks,” lisades, et viimast silmas pidades on oma kaubamärgi juurde loonud ka sobiva teksade kollektsiooni nii meestele kui naistele. “Üha suurem on vajadus mitmekülgset kandmist võimaldavate riideesemete järele, mis vastavad ka jätkusuutliku moe standarditele ja pakuvad alternatiivi kiirmoele.”

Aus-Sangar_Krõõt Tarkmeel

 

“Meile on oluline tulevikku suunatud ja innovaatiline mõtlemine, mistõttu soovime ühise kaubamärgiga jätkata ka edaspidi” kommenteeris Sangar. “Meie koostöö Reet Ausiga võimaldab ühelt poolt näidata Sangari stiililist mitmekesisust, kui ka teiselt poolt ettevõttena praktikasse panna oma keskkonnateadlikkus. See, mis ühe särgi õmblemisest üle jääb, leiab kasutust teise särgi detailidena.”

Aus-Sangar

Foto: admin

AUS / SANGAR kaubamärk loodi 2016. aastal rohelise tarbimise kasvavale turule ja disainiteadlikule tarbijale. Kaubamärgi tootmiseks on Sangaris juurutatud Upmade® keskkonnasäästliku masstootmise põhimõtteid. Sangar on Euroopas ainuke ettevõtte kellele omistati 2016. aastal keskkonnasäästliku masstootmisettevõtte Upmade sertifikaat.

Aus-SangarKrõõt Tarkmeel

Foto: admin

Upmade tootmissüsteemi on välja töötanud Reet Ausi meeskond eesmärgiga vähendada moetööstuse keskkonnamõjusid. Upmade sertifikaat tõendab, et kollektsioon on valminud tavatootmisest ülejäävatest materjalidest.

AUS / SANGAR meestesärkide tootmisel on kokku hoitud 90% energiat ja 91% vett ning naistesärkide tootmisel 87% energiat ja 91% vet, meeste vestidel 85% vett ja 92% energiat. Absoluutarvudena 3 aasta kollektsiooni peale teeb see 3851,78 liitri vee ja 6158,17 kWh energia kokkuhoidu ning kokku on toodetud 1408,06 kg vähem süsinikdioksiidi (CO2).

AUS / SANGAR kolmandast kollektsioonist leiab põnevate taskutega igapäevasemaid puuvillaseid ja linaseid triiksärke meestele ja naistele. Lisaks on müügis varasematest kollektsioonidest vestid ning klassikalisemad triiksärgid.  AUS / SANGARi moekaup on saadaval Sangari kauplustes, Reet Aus studio-poes Telliskivi 62, valitud disainipoodides ning Sangari ja Reet Ausi e-poodides.

Lisa kommentaar