Augusti hõrk retrospektiiv tugevamatest siluettidest

Augusti looja ning disaineri Äli Kargoja sõnul oli seekordses ja ka tulevastes loomeprotsessides eesmärk liikuda eemale klassikalisest hooajalisest moekalendrist ning keskenduda ajatutele, kergesti kombineeritavatele ning kestvatele kihtidele, mis ei nõua kandjalt vanust, staatust, sugu, trende ega muid raame.

August keskendub mitte moele, vaid disainile, mida kandja väärtustab ning mille eest hoolitseb. Kangavalikul on fookuses idee jätkusuutlikkusest ning keskkonasõbralikkusest. Materjalidest, mis ajaproovile vastu peavad ja kandes isikupärasemaks ning kehasõbralikumaks muutuvad.

August on 2014. aastal loodud rõivabränd, milles ühinevad naturaalsed kangad ning ajatu rõivadisain ning mis on pälvinud tunnustust nii kodumaiste tarbijate kui ka Eesti Moedisaini Liidu poolt. Augusti loojaks on eestlannast rõivadisainer Äli Kargoja, kes omandas moedisaini alase hariduse Pariisis Studio Berçot moekoolis. Pärast kogemust Nicolas Andreas Taralise (Pariis) ning Maison Martin Margiela (New York) ateljeedes naasis Äli 2014. aasta märtsis kodumaale, et viia ellu oma visioon kaunist rõivadisainist.

Lisa kommentaar