Attitude’iga naistele

Neljapäeval, 8. detsembril jõuab publiku ette väga eksklusiivne ja eriline peokollektsioon Tallinn Dolls by Karolin Kuusik. Märksõnad, mis kauaoodatud kollektsiooni kirjeldavad, on mahlased värvitoonid, modernsed lõiked, erilised kangad ja karakteriga nukukleidid, mis on glasuuritud pilkupüüdva glamuuriga. Vestlesime Tallinn Dollsi juhi Mari Martiniga nii nukubrändist kui ka selle uuest kollektsioonist.

Mari

Foto: Kaisa Sakarias

Neljapäeval jõuab publiku ette juba päris mitmes Tallinn Dollsi kollektsioon. Kuidas sündis idee ühendada jõud taas kord Karoliniga?

Täitsa raske on kollektsioone üles lugeda. Ei suuda enam aastaidki lugeda, rääkimata päevadest, mis on jäänud uue kollektsiooni esitluseni.

Tallinn Dollsi koostöö Karoliniga on mõnes mõttes nagu kustumatu kirg. Pean Karolini Eesti parimaks moeloojaks, temaga koostööd teha on alati suur au. Täna on Tallinn Dolls valmis kõrgtasemel disainerit tema fantaasiate realiseerimisel igakülgselt toetama. See vajab suurt võimekust ja oleme siia punkti jõudmiseks väga palju tööd teinud.

Kui kaua olete värsket kollektsiooni planeerinud ja millised märksõnad võiksid seda kõige paremini iseloomustada?

Karolini limiteeritud kollektsioon on puhtalt autorilooming. Olen andnud talle absoluutse loomingulise vabaduse, mis on isegi pisut ebatavaline ja erakordne. Selle võtmeks on usaldus. Loomulikult toetab ka meie meeskond teda 100%. Selle kollektsiooni loomiseks oleme võtnud tööle lisaõmblejad, töömaht on olnud meeletu, kuid mu süda on väga rahul.

TD_by_KK_3

Foto: Kalle Veesaar

Nõnda tegutsedes olen ise saanud keskenduda uue moekeskuse DEFITSIIT (Koidu 122) loomisele. Ma ei jõua ära oodata nende kahe suure projekti kohtumist 8. detsembril. Mul on nii hea meel näha Karolinis valitsevat loomingulist energiat ja kirge, millega ta seda kollektsiooni loob, see annab ka mulle uut energiat.

Kas sulle meenub mõni lõbus vahejuhtum, seoses uue kollektsiooni valmimisega?

Nalja saab pidevalt ja kogu aeg. Rohkem on muidugi tegu sellise siseringi huumori ja eneseirooniaga. Mõtlen, et Karolin võiks vabalt küsida minult, kas ikka saame show ajaks katuse pea kohale, ja siis ohata kergendatult, kui vastan, et saame ikka.

Ka meie tootmisjuht ei lähe kunagi endast välja, kui näiteks avastab, et mõned jõulukollektsiooni kangad jõuavad kohale pärast pühi või pärast tähtsa show esitlust. Tõenäoliselt pakuks ta sellises situatsioonis välja, et hea küll, valmistume siis seekord näärideks.

Tegelikult polegi olukorda, kus nalja saatel poleks lahendust varrukast võtta. See lööbki mu silmad särama. Keegi meist ei võimenda probleeme ega lähe probleemide pärast närvi.

Jagame Karolini ja kogu meeskonnaga sarnast maailmavaadet, mis on lõbus ja positiivne. Kuidagi on kindel teadmine, et selle „filmil” on happy end ja me ei jäta üksteist hätta. Eks see usaldus ja lugupidamine on ka välja teenitud.

Milline Tallinn Dollsi kollektsioon on su isiklik lemmik?

Esimesed kollektsioonid on muidugi need, mis on kõige kirkamalt meeles. Algusaja emotsioonid on alati eredad. Ühest küljest oli see eriliselt keeruline, teisalt aga oli seda magusam kogu rõõm. Olin siis veel kogemuseta. Lausa naer tuleb sellele mõeldes peale.

Karolini loodud ja KUMUs esitletud kollektsioon oli samuti tõeline pärl. Kõik need mudelid on ka täna aktuaalsed ja ma hindan väga selle kollektsiooni disaini ajatust.

Tegelikult on mul mõnes mõttes ka praegu selline tunne, et oleme millegi uue alguses. Nii palju värskeid tuuli on korraga Dollsis puhumas. Olen justkui jõulupaki ootel ja tunnen, et sellest võibki saada minu uus lemmikkollektsioon.

Kuidas on muutunud Tallinn Dollsi stiil võrreldes brändi algusaegadega?

Seda on keeruline ise öelda. Oluline on pigem see, et bränd on pidevas muutumises, arenemises ja liikumises ning uusi kihte tekib pidevalt juurde.

Milline on Tallinn Dollsi naine?

Näen tihti, kuidas naised proovivad ennast kehtestada, riietudes väga n-ö tõsiseltvõetavalt. Mina aga näen selle taga ebakindlust olla see, kes sa tegelikult oled. Julgus olla üheaegselt naiselik ja tugev, on suund, mida Tallinn Dolls peab oma rajaks. Võib-olla just see siirus ja uhkus käia oma teed toobki inimesi selle brändi juurde.

TD_by_KK_1

 

Eestis on hetkel väga palju uusi ning ka juba enda koha leidnud moebrände: miks peaks millegi ilusa otsinguil just Tallinn Dollsi poole pöörduma?

Uusi moebrände on tõepoolest palju peale tulnud. Kui Dolls alustas, siis olime vist Eesti esimene moebränd, täna aga ei jõua enam järgegi pidada. Nii tore, et oleme suutnud inspireerida.

Vahel tundub mulle, et praegu proovivad paljud moebrändid olla väga tugevalt n-ö Skandinaavia. Kuigi ma hindan kõrgelt paljusid moebrände ja ka Skandinaavia stiilitunnetust, on minu jaoks isiklikult vastukarva proovida olla millegi moodi ja järgida kellegi teise stiili. Muidugi ei heida ma seda kellelegi ette. Iga asja taga peab olema meeletu kirg ja tahe, muidu see sind kaasa ei tõmba. Nagu Karolingi on öelnud: lihtne on alustada midagi uut, kuid seda ülal hoida on palju suurem kunst ja väärtus.

TD_by_KK_4

 

Vahepeal otsida oma teed on minu jaoks täiesti okei, sest proovimine, katsetamine ja ka ebaõnnestumine on osa loomisest. Turvaline sõnakuulekus ja teistele meelejärgi olemine ei ole minu silmis õige suund. Ma tahan luua midagi pikaajalist, mis on pidevas muutumises. Minu unistus oli ja on endiselt luua isikupära, mis on äratuntav ja eristatav. Ma usun, et meie naised tunnetavad seda.

Mis on sinu stiilinipp, mis ei vea kunagi alt?

Ära ürita sulanduda massi ei riietuse ega iseloomu poolest. Ära proovi olla teistele meelejärele. ÄRA VÕTA MOODI LIIGA TÕSISELT! Just viimane on see, mis võib mõjuda naeruväärselt. Have fun, see tõestab sinu enesekindlust ja tugevat iseloomu.

marim

Foto: Marin Sild

Mida moesõbrad neljapäevasest sõust oodata võivad?

See saab olema tõeline maiuspala ühele õigele moefanaatikule. Inimesele, kes hindab disainerloomingu autentsust ja kõrgmoodi. Kollektsioon on selgelt suunatud väga erilisele naisele, kes saab ennast unikaalsena tunda rõivastes, mida on loodud ainult üksikud eksemplarid.

Tallinn Dolls by Karolin Kuusik erikollektsioon tuleb müügile 9. detsembril moekeskuses DEFITSIIT (Koidu 122).

Lisa kommentaar