Selgusid Antoniuse moeetenduse finalistid!

12. juunil Tartus toimuva Antoniuse moeetenduse konkursile laekus kokku 45 kavandikomplekti, millest valiti välja 14 moe- ja 4 aksessuaarikollektsiooni.

Moedisaineri ja Antoniuse moeetenduse loovjuhi Triinu Pungitsa sõnul andis võistlustöödes tugevat tooni suund minimalismi, puhtuse ja harmoonia poole. „Teiseks tugevaks mõjutajaks oli mängulisus – olgu selleks siis lõikeliste lahendustega katsetamine ja vormimängud või siis digiprindi vahendite kasutamine ja süvenemine mustrite maailma. Tähelepanuväärne oli kollektsioonide läbimõeldus ning suund isikupära ja kantavuse suunas. Varasemast rohkem on tähelepanu pööratud ka meestemoele, aksessuaaride kategoorias üllatasid nutikaid kotikollektsioonid ning intrigeerivad kehaehted,“ lisas Pungits.

10670138_709206719167805_4455214057597171381_n

Fragment 2014. a võidukollektsioonist, autor Liisa Soolepp. Foto: Virge Viertek

Žürii koosseisu kuulusid Marit Ahven, Kristina Herodes, Xenia Joost, Kätlin Kaljuvee, Tiina Kruus, Anu Lõhmus, Aet Ollisaar, Teele Peets, Triinu Pungits, Karin Rask, Aljona Sokolovskaja, Auli Solo, Liisa Soolepp, Tiia Teppan, Vilve Unt, Tiiu Vitsut. Välisliikmetest osalesid soome disainerid Marjut Uotila ja Milla Kettunen.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatori juhatuse liige ja žürii liige Anu Lõhmus sõnas: „Seekordsed võistlustööd üllatasid väga positiivselt – esitatud kavandite ning kollektsioonide tase oli ühtlaselt kõrge nii kunstiliselt kui ka funktsionaalsuselt. Kindlasti aitas sellele kaasa Antoniuse moeetenduse kui noorte disainerite ja uute brändide konkursi maine ning väga selged kriteeriumid võistlustöödele, sh tehniliste kavandite esitamise nõue. Tööde hindamine oli puhas rõõm ning minule moearmastajale ja asjatundjale suuresti inspireeriv. Samas soovin rõhutada, et seekordsete võistlustööde iseloomus oli selge sõnum: mood ei ole ainult hooajatrendid, vaid kindlasti sügavama sõnumiga kunstilooming, mis on muuhulgas võimeline selle kandja isiksust ning koguni maailmavaadet peegeldama.“

Parimaid disainereid ootavad ahvatlevad auhinnad: moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide kategooria peapreemia maht on 500 eurot. Võidukollektsioon saab lisaks esitlusvõimaluse Eesti EXPO 2015 moeväljapanekul Milanos 2015. aasta septembris.

Finalistid moekollektsioonide kategoorias:

Diana Arno, Arno Fashion „Alkonost”
Evelin Kägo „Space“
Johanna Nurm, #jonurm Spring Summer 2015
Kairi Lentsius „CUT IN“
Katrina Kaubi „Võnked“
Kertu Lepasaar ja Katarina Klett „Kilp“
Kristiina Feldmann „A Lesson in Balance. The Grid“
Kätrin Avarmaa „Summerfestival“
Küllike Tuvikene „Got to Dash“
vi – Aren’t your clothes saying too much about you?
Marlis Lucila Piirsalu, k00d.ee „Organica“
Merilin Andre „Living Patterns“
Tauri Västrik „How many levels do U need“
Teele Koel „Beyond the Horizon“

Finalistid aksessuaarikollektsioonide kategoorias:

Anni Ansmann, Jane Ansmann „DERMAtrophy”
Anu Kaelusoo „1=6”
Gerda Retter, Helene Sepp, Erika Kool, Kaari Sibrits, Egle Jaago, Liis Turnau „Manivald“
Liisi Joala, Triin Hellat „Nädalalõpuks maale“

Lisa kommentaar