Alexanderling tõi moelavale diskoajastu

Alexanderling esitles moenädalal diskomeeleolus sügistalvist kollektsiooni nimega “Studio Renais54ance”.

“Meeled on sügiseselt pidulikud ja moevaatemängu lavalaudadele tagasi toomiseks oli hea aeg meenutada Ameerika kultusklubi Studio 54 ajaloolisi tegemisi. Taaselustamine ei tähenda tingimata täiusliku kompositsiooni loomist konkreetse ajahetke väljanägemise kohta, vaid segu kõigest, mis peegeldab meie vajadusi ja soove eilsel päeval. See, kuidas me kümnendi stiilist aru saame, tuleb fookusesse vaid tagantjärele mõeldes,” selgitas Anu Ling bränd kollektsiooni meelestatust. Alexanderling on enda jaoks välja noppinud 1970ndate lõpuajastu erinevad elemendid, mis on suuremas osas majanduslanguse-eelse dekadentsi ja ohjeldamatu peoglamuuri osad.

Moevaatemängu raames tuli esitlusele paarkümmend komplekti, mille väikestes ajaloohõngulistes detailides peitus võlu: kergelt lohakad, palistamata reväärid, millele kontrastiks kantidega ääristatud taskud. Suured pärlitest kaelakeed, graatsiliselt kõrged siid-organza kraed ja luksuslikult sädelev plissee – just need on Alexanderlingi tänavused sügise märksõnad.

„Murrangulistel aegadel on hea põgeneda mõistatuste ja fantaasia maailma. Seda kõike õhutavad lasteraamatud, aga ka kujutav kunst ja kirjandus, olgu selleks Rapuntsel, kes elas pealesurutud karantiinis või tragöödia „Pidu katku ajal“, mis mõlemad meenutavad veidi tänast päeva,” lisab moelooja.

Lisa kommentaar