Alexanderling rõhub traditsioonide hoidmisele

Alexanderling esitles verivärsket kollektsiooni “Simple Life”, mis tõi moelavale kohaliku rätsepatöö meistriklassi, kasutades kehapaitavaid kangaid koos avarate lõigetega.

Disainer ammutas uue kollektsiooni loomisel inspiratsiooni lihtsast Eesti maaelust, rõhudes traditsioonide hoidmisele ja jätkusuutlikkusele. “Nii nagu kodumaine toidutootmine baseerub looduslähedusel, traditsioonidel ja aastasadade jooksul kogutud tarkusel, on kollektsiooni vundament kohalik kvaliteetne oskus- ja käsitöö, mis toob esile rõivaste ilu oma lihtsuses ja kauniduses,” tutvustab bränd uut kollektsiooni.

Kollektsiooni värvigamma (alustades naljakalt ulaka lehmamustrilise tvillsiidiga) flirdib kandjaga alexanderlingilikult, samas viidates disaineri laiaulatuslike käsitööoskuste repertuaaris maalähedusele. Tähelepanu osutatakse valitud jalatsitest kuni peenekoeliste ripsipaelte kasutuseni revääridel, tasku servadel ja vöödel.

Selle kollektsiooniga võtab Alexanderling kokku hooaja tendentsid nagu vesihall, helesinine, kohvipruun ning ajatu must. “Karmid tekstuurid villaste voodrita mantlite näol on kooskõlas läbipaistvuse ja pitsiga, vormudes kollektsiooniks, mis on meisterlikult tasakaalustatud klassikaliste lõigete ja aktuaalsete moetrendide vahel selliselt, et üldnägemus tundub veetlevalt kindel.”

Alexanderling on 2016. aastal loodud Eesti moebränd, mis hoiab au sees kodumaist kvaliteetset rätsepakunsti. Alexanderlingi kollektsioonid on kaks korda aastas esindatud Tallinn Fashion Weekil ja on saadaval moemajas ning brändi veebipoes. Lisaks sellele on disainer Anu Ling spetsialiseerunud eritellimusena valmivate naisterõivaste ja mõõduülikondade valmistamisele.

Kollektsiooni Simple Life ilukeele loomisele aitab kaasa Tradehouse koostöös jumestuskunstnik Maret Ubalehega.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar