Ajatud disainerkotid

Kuldse Nõelakoja auhinnale nomineeritud Stella Runnel on disainer, kes viimasel dekaadil on peamiselt tegelenud aksessuaaribrändi Stella Soomlais juhtimise ja arendamisega.

Stella Soomlaisi stuudio eesmärk on muuta naha kasutust ja tarbimist aksessuaaride valdkonnas jätkusuutlikumaks ning vastutustundlikumaks läbi nutika disaini rakendamise ja ringmajanduse põhimõtete juurutamise. “Kasutame parimat Euroopa päritolu taimparknahka, mis on kauakestev, vanub väärikalt ja selle tootmisel ei kasutata kahjulikke metalseid ühendeid,” ütleb disainer. Lisaks tehakse kõik endast oleneva, et kasutada materjal ära võimalikult suures mahus ja saavutada jäätmevaba tootmine.

Stella Soomlaisi minimalistlike ja ajatute kottide disaini-ning tootmisprotsessid baseeruvad ringmajanduse tööriistadele. Kotte on kerge hooldada ja värskendada. Koti taskud ja sangad-rihmad on külge kruvitud, et vältida liigseid õmbluseid ning et kulunud detaile oleks kerge vahetada. Tänu sellele on võimalik suurt osa materjali taaskasutada, kui kott on oma elu kandja jaoks ära elanud. Ühest kasutatud kotist saab hiljem teha mitmeid väiksemaid aksessuaare – vutlareid, rahakotte, käepaelu jne. Kasutatakse parimat Euroopa päritolu taimparknahka, mis on kauakestev, vanub väärikalt ja selle tootmisel ei kasutata kahjulikke metalseid ühendeid.

Ringdisaini loogikast lähtuvalt ei looda iga-aastaselt uusi kollektsioone, vaid täiustatakse olemasolevaid mudeleid. Uued tooted lisanduvad kollektsiooni vajadusepõhiselt, vastavalt tihedale tagasisidestamisele klientidega. Tallinn Fashion Weekil esitleti töid läbi monokroonse prisma, lastes särada nii nahal kui disainivormil.

Stella Soomlais kotte on võimalik ka rentida, vähendades spetsiifilise otstarbega kottide ostusurvet. Lisaks pakub bränd oma toodetele hooldusteenust ja võimalust juba kasutatud kotte läbi brändi müügiplatvormi suunata ka teisele ringile.

Lisa kommentaar