Aita leida õigeid moemoto lauseid!

Tänavusel Disainiöö festivalil on ELLEN RICHARDi Kalaranna stuudios installatsioon, mille sees, peal ja ümber otsib disainer Andreas Kübar “õigetele” moemoto kriteeriumidele vastavaid lauseid, mida kanda oma riietel.

Foto: Liina Notta

Lauseid, mis peavad ühendame masse, inspireerima muutustele, mõjuma värskelt ning tulema seejuures sügavalt südamest. “Sõnad kõik järjekorras täiesti vales” ehk mission impossible ootab endaga kaasa mõtlema ja kirjutama.

Installatsiooni autor Andreas Kübar arvab, et neile mõtlemisisu surmavatele kriteeriumitele tuleks hästi argiselt läheneda, võttes näite elust enesest, kus sõnad saavad ikka siis otsa kui tuleb midagi ühe lausega kokku võtta või presenteerida laiemale publikule. Üksi või omavahel sõnad ei lõppe ning sestap peaks ehk õigeid vastuseid otsima igapäevastest vestlustest, poolmuidu öeldud mõtetest, kiiruga ja mõtlematult hüütud lausetest, mis väga edukalt võivad defineerida aegruumi või kõnetada moetarbijat.

Argistes lausetes on vaat et rohkemgi jõudu, kui moemotodes nagu “Me kõik oleme inimesed” (We are all human beings” Creatures of Comfort) või “Revolutsioonil pole piire” (Revolution has no boundaries” Prabal Gurung), ning “Inimesed on inimesed (“People are people” Christian Siriano). Kummad need siis on – laused, mis kõnetavad kõiki, või laused, mis ei kõneta kedagi.

Disaininädala jooksul ootab Andreas Kübar igal tööpäeval kella 17-18-ni ELLEN RICHARD’i stuudiopoodi Kalaranna 8/12 endaga kirjutama, mõtlema ja sõnu ritta seadma ning paneb südamele, et people are people – kirjuta nii nagu heaks arvad.

Lisa kommentaar