Aasialiku meelelaadiga

Moelooja Raili Nõlvaku uus kevad- ja suvekollektsioon on inspireeritud aasialiku rõivastuse põhimõttest. Siluett ei järgi keha kontuure, vaid jätab kandja ja rõiva vahele õhulisuse, mille tulemusena on võimalik kujundada erinevaid vorme.

Foto: Iris Kivisalu

Märksõnadeks on kihilisus, erineva olemusega materjalide ja tekstuuride kombineerimine. Värvigamma on vaoshoitud, baastoonid on hall, valge ja beež. Hooaja trendivärvidest sekundeerivad külm heleroheline, kollane ja punane.

Kollektsioonis leidub kimonost inspireeritud jakke, jalga volditavaid Tai kalamehepükse ning hõlmikkleite ja -toppe. Eripäraks on joone kasutamine dekooris. Iga toodet läbib joon kontrastse detailina või varjatuna toote seesmisel poolel.

 

Disainerit inspireerivad mängud vormi ja konstruktsiooniga ning väikesed ootamatud detailid rõivaste juures. Läbiv joon Raili Nõlvaku kollektsioonides on kontrast range geomeetrilise loogika ning kerge naiseliku fluidumi vahel. Oma töös otsib disainer tasakaalu funktsionaalsuse ja väljendusrikkuse vahel.

 

Raili Nõlvaku kevad- ja suverõivaste kollektsioon on müügil Tallinnas showroom’is ZERO (Baltika kvartal) ja alates märtsist ka Pariisis butiigis Fatimatasy.

Lisa kommentaar