5 kasulikku soovitust garderoobi uuendamiseks

Kas ka sinule on tuttav tunne, et midagi pole selga panna, kuigi kapp on riideid täis ja vaid veidi aega tagasi soetasid midagi uut? Suvel kehvemate ilmadega on paras aeg teha oma riidekapile taaskäivitus ja vaadata lähemalt üle tarbimisharjumused. Stockmanni turundusjuht Tiina Tali annab nõu, kuidas nutikate valikutega oma garderoobi uuendada ja elu riietumise osas lihtsamaks muuta.

tiina_tali

Foto: Ardo Kaljuvee

1. Leia oma stiil ja jää sellele kindlaks

Mõtle läbi, kas sinu jaoks on ilmtingimata oluline iga moetrendiga kaasas käia. Soovitan olla omanäoline ja jõuda sulle omase stiilini, mis toob välja parima ning milles tunned end tõeliselt hästi – iseendana.

2. Vähem on rohkem ehk kapselgarderoobi võlud

Viimasel ajal on üsna palju räägitud kapselgarderoobist ja seda igati põhjendatult. Kapselgarderoobi mõte on selles, et sul võiks olla kümmekond baasriideeset, mis lähtuvad sinu isiklikust stiilist, on ajatud ehk ei lähe moest välja, ning mida on omavahel lihtne kombineerida.

3. Põhigarderoobi kuulugu võimalikult kvaliteetsed riided

Proovi luua kapselgarderoob võimalikult kvaliteetsetest riideesemetest. Esmapilgul võib see tunduda suure väljaminekuna, kuid kui tegemist on sinu põhikollektsiooni kuuluva rõiva või aksessuaariga, mida saad kergelt kombineerida teiste asjadega ja sageli kanda, on tegemist väärt investeeringuga. Kvaliteetsed riided näevad üldiselt kenad välja ka pärast rohkeid pesukordi, ei tule kergelt õmblustest lahti ega muuda kuju, mistõttu saad neid kasutada pikema aja vältel ja läbi selle vähendada arutut ületarbimist. Osta pigem vähem, kuid kvaliteetseid asju.

4. Allahindlustel säilita n-ö kaine mõistus

Ma ei soovita allahindluste ajal hulluda ega kuhjata kokku võimalikult palju asju, vaid vastupidi. Mõtle läbi, mida sul tegelikult vaja on. Kasulik soovitus on otsida allahindlustelt just kallima hinnaklassi tooteid, mida oled ehk mõnda aega silmanud ning mis soodusperioodil annavad märkimisväärse hinnavõidu.

5. Klassikale lisa värskust mõne hooajalise trendiesemega

Selleks, et elule värvi anda, täienda aeg-ajalt oma garderoobi mõne trendika rõiva või aksessuaariga. Võibolla on selleks mõni viimase hooaja moest lähtuv riideese või uus käekott. Vahel piisab vaid ühest uuest tulijast garderoobis, et lisada värskust ja end särama lüüa.

 

 

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar