Veidi huultest
Jagame teiega mõningaid kogutud nippe, mis huulte eest hoolitsemisel ja nende värvimisel võivad kasuks tulla.
• Huulepulga või -läike ostmisel on parem, kui sa testrit otse huultele ei proovi. Põhjus selles, et tester on mitmete proovimiste tulemusel muutunud ebahügieeniliseks. Parem proovi värvi sõrmeotsal, kuna sealne nahatekstuur on huulele kõige lähedasem ning sa näed tooni kõige paremini.
• Kui soovid, et su huulevärv püsiks kauem, ei pea kindlasti ostma kauapüsivat huulepulka, mis kipub tihti huuli kuivatama. Selle asemel kasuta huulepliiatsit kui alusvärvi, värvides sellega mitte üksnes ääred, vaid kogu huule. Peale kanna huulevärvi nagu tavaliselt.
• Huulepliiatsi kasutamisel vaid huule ümbruses on oht, et värv kulub ära ning joon jääb alles, mistõttu proovi pliiatsit üldse vältida.
• Vältimaks üleliigse huulevärvi sattumist hammastele, eemalda alati peale värvimist üleliigne kiht. Selleks suru hambad kokku, ava huuled ning aseta keskmine sõrm hammastele ning samal ajal suru huuled kergelt kokku. Nii jääb kõik üleliigne sõrmele ja selle saab kohe ära pesta.
• Huulepulka võib soovi korral kasutada ka põsepunana, kuna see on pehme kreemja koostisega ning põsele õrn ja ohutu. Vastupidist varianti – põsepuna huultele – ei soovita, kuna see kuivatab liialt huuli. Iseasi, kui on tegemist läikega, mis spetsiaalselt mõeldud silmadele, huultele ja põskedele.
• Päikeselise ilmaga eelista huulevärvi, mis sisaldab päiksekaitsefaktorit. Ka huuled kuivavad nagu kogu nahk ning vältimaks vanas eas krimpsus suud, tuleb huuli järjepidevalt niisutada.
• Kui ostetud huulevärv sattus kogemata liiga erk, saab seda vähendada tumedamat tooni läike või pliiatsi abil. Pliiatsit kanna sel juhul kogu huulele enne värvi ja läige värvi peale.
• Kui soovid saada võimalikult neutraalset-beežikat huulevärvi, kuid sul sellist käepärast ei ole, võid huulevärvi segada jumestuskreemiga. Selleks võid kasutada mingit spetsalust või kätt, kuhu kanna paks kiht huulevärvi või –läiget ja sega hulka veidi jumestuskreemi. Kui oled saavutanud soovitud tooni, kanna see pintsli abil huultele.
• Kui huuled värvitud, võid vahelduseks proovida sellist nippi, et kannad mõnd teist tooni alumise huule keskele. Toonide vahe peab loomulikult olema väike, aga selline teguviis tekitab nn. mitmedimensioonilise efekti, muutes huuled lopsakamaks.
• Igal hommikul ja õhtul võid huuli masseerida märja hambaharjaga. See paneb vereringe paremini käima ning eemaldab samas surnud naharakud.
• Kui huuled on katki, tee huultele meemaski. Määri huuled meega kokku ja hoia peal 20 minutit. Peale seda võid mee ära uhada, aga loomulikult pole ka limpsimine keelatud.
• Mida noorem naine, seda rohkem võib katsetada nii huulepulkade kui –läigetega ning erinevate toonidega. Noorte huuletoon on ise piisavalt jumekas ning huuled konkreetse kujuga, nii et huulepliiatsit pole eriti tarvis. Vanemas eas – kuskil 50-aastaselt – võiks huulepliiatsi kasutusele võtta ning eelistada kreemjat, mitte täismatti ega väga säravat-läikivat huulepulka.
Kui sinulgi on mõni nipp, mida huulte eest hoolitsemisel või värvimisel kasutad, jaga seda lahkesti ka meiega!