Valides huulepulka

Viisime hiljuti Femme läbi küsitluse, kus uurisime, mida meie lugejad peavad oluliseks huulepulga ostmisel. Siinkohal olemegi teinud väikese kokkuvõtte, et seda teiega jagada.

maybel

Foto: Tootja

Toon: Ainult järgi proovides saad teada, millised toonid sobituvad sinu näonahaga (sõltuvalt aastaajast, sest ka nahatoon muutub) ning millised värvid aitavad sul rõhutada (või taandada) enda huuli sõltuvalt olukorrast. On ju väga palju erinevaid toone alustades intensiivsetest värvipottidest kuni tagasihoidlike varjudeni. Miks siis mitte, valida huulepulga värv vastavalt olukorrale, et näeksid kohtingul, peol või tööl just selline, nagu tahad, s.t. ilus.

Huulte kuju: Kui sinu huultel on loomulikult huuleääred teravad, on sul võimalus kasutada nii huulepulka kui ka läiget ilma huulepliiatsita.

Maitse: Kuna aeg-ajalt kipume huuli limpsama, siis tuleks loobuda huulepulgast, mis on halva maitsega.
Lõhn: Oluline on ka huulepulga lõhn. Kui see ajab ikkagi iiveldama, siis ei tasu hakata ennast piinama, isegi kui ei tea, mis imet lubatakse.

Kergus: Huulepulk peab jääma mõnusalt siidine, pehme ning kerge huultele, sest on ju ebamugav, kui tunned, nagu kataks sind paks krohv.

Toime: Paljud naised ootavad oma huulepulgalt, et see kataks korralikult, teeks huuled täidlasemaks, niisutaks huuli ning jätaks huultele kauni läike. Tähtis on seejuures, et eriline värv paneks sind särama niimoodi, et sul on kohe tunne, nagu kõik inimesed vaataksid just sind.

Läike püsivus: Kuna huulepulga läike püsivust on poes raske hinnata, siis ainuke võimalus teada saada on katse-eksitus meetod. Hea huulepulk peaks seisma huultel umbes 3 tundi, sest igaühel käib närvidele pidev „värskendamine“. Kui su huuli ei vaeva niiskuse puudulikkus, siis võid valida kuivemapoolsed huulepulgad, sest need püsivad kauem veatult peal.

Usaldus: Poodi minnes võib tõesti silme eest kirjuks minna, sest saadaval olevate huulepulkade valik on tõesti lai. Kindlasti on oluline firma tuntus, kuid alati võib küsida abi teenindajate käest, kes on tihtipeale oma ala profid ja teavad soovitada. Eriti kui turule on tulnud mõni uus toode, millest ise ei tea veel midagi.

Soovitus: Mõnikord on targem kuulata ka, mida sõbrannad räägivad. Nii tead juba ette ära, kas läikel on püsivust või mitte.

Testrid: Testreid proovides saad otsustada, milline huulepulk on parem.

Hind: Kvaliteedi ja hinna suhe peab olema paigas ja sellises suurusjärgus, millega oled nõus. Samas sõltub kõik sinu enda vajadustest, kas oled valmis kvaliteedi eest maksma ülemõistuse hinda või võtad pragmaatilisema hoiaku ning valid selle, mis ajab asja ära ja on peale kauba ka veel odav.

Lisa kommentaar