Unikaalsed kristallhundid

Embassy of Fashion disainer Riina Põldroos rõõmustab kõiki enda loomingu austajaid värskete kollektsioonidega, mille keskmes on seekord ehted. Kollektsiooni “Werewolf” läbivaks motiiviks on, nii nagu nimigi ütleb, müstiline hunt, samas kui kollektsioon “Paper Planes” on kargelt minimalistliku joonega.

riinapoldroos_werewolf3

Foto: Riina Põldroos

Eesti ühte tippdisainerit teavad moesõbrad kaunite pidulike kleitide loojana, mis sageli kombineerivad lendleva tülli, õhkõrna siidšifooni ning tema loomingule iseloomulikud  sametist linnutiivamotiivid. Juba eelmisel aastal täienesid Riina kollektsioonid tema enda disainitud modernselt pidulike käekottidega, mille valik nüüd pidudehooaja eel on veelgi laienenud. Kaunid ehted sobivad ideaalselt seda kõike täiendama.

Ehtekollektsioon „Werewolf“ koosneb poolvääriskividest käsitsi nikerdatud hundipeadega käevõrudest ja kaelakeedest. Iga kristallhunt on unikaalne  –  eraldi lihvitud ja graveeritud, oma suuruse ja näojoontega. Materjalideks on erinevad armastatud kristallid nagu roosa kvarts, lasüriit, oonüks, floriit, obsidian, mäekristall või opaliit ning kullatud ja rodeeritud hõbe.

riinapoldroos_werewolf25

 

„Minu loomingus on kogu aeg mütoloogilised loomad esiplaanil olnud. Kleitidel on lennelnud fööniksid, siuelnud müstilised maod, liuelnud kotkad ja möiranud kimäärid. Ehete juures otsisin sümbolit, mis oleks jõuline ja Eesti mütoloogiale kuidagi omane. Meie libahunt on naine – kõige mõistatuslikum, targem, tugevam, iseteadlikum, ilusam ja ihaldatavam,“ rääkis Riina Põldroos, kelle müstilise hundiga käevõrusid võib varsti leida ka algavalt PÖFFIlt.

Ürgse põhjamaise sümbolina võib libahunt muutuda milleks iganes kandja soovib – olla tootem või talisman. Ta on võimas kaitsja, kes omasid ei hammusta või siis jälle salapärane meelitaja, kes tõmbab ligi seda, mida ise salamisi soovid. Iga kandja võib anda kristallhundile oma soovitud tähenduse.

riinapoldroos_werewolf1

 

Põhjamaiselt minimalistliku joone austajatele on Riina loonud kollektsiooni “Paper Planes”, mis koosneb puhta joonega kõrvarõngastest ning kaelakeedest. Ehted teeb eriliseks omapärane kivi-intarsia tehnika, kahest või enamast erinevast poolvääriskivist kokku pandud ripatsid. Nii on omavahel kohtunud näiteks obsidian ja mäekristall, päikesekivi ja suitsukvarts või lasüriit ja ametüst. Ka need ripatsid on käsitsi kokku pandud ning lihvitud, mis teeb igast ehtest veidi erineva ja omanäolise eksemplari.  Ehete metallist osad on inspireeritud origaamist ning  valmistatud kullatud, rodeeritud või peaaegu süsimustaks oksüdeeritud hõbedast.

Riina Põldroosi disainehteid saab osta Embassy of Fashion sõpradele juba tuttavaks saanud Tatari 6 majast. Ateljeepood on avatud igal tööpäeval kell 10-18. Eriti soovitame moehuvilistel Embassy of Fashionist läbi astuda 18. ja 19. novembril toimuvatel müügipäevadel, kui paljud tooted on saadaval soodushinnaga.

Samuti on nii ehted kui ka Riina Põldroosi disainitud käekotid ja kleidid saadaval tänasest kuni jaanuari lõpuni Stockmannis M.O.M Moeloojad on Majas pop-up poes. Riina Põldroos esitleb oma uusi kollektsioone suurejoonelisel Embassy of Fashion sünnipäevapeol NO teatris 1. detsembril.

Lisa kommentaar