Tanel Veenre looming ehib Selfridge’i vaateaknaid

Juulis saavad kuulsa Londoni kaubamaja külastajad imetleda seal esmakordselt ka Eesti disaini. Nimelt on Selfridge’i vaateakendel väljas rahvusvaheliselt tuntud Eesti ehtekunstniku Tanel Veenre loodud kehaehted. Valgest plastikust originaalse disainiga laserlõigatud vormid on eksponeeritud koos moemaailma suurnimede Issey Myiake ja Azzedine Alaia loominguga.

Foto: Tanel Veenre

Ehtekunstniku sõnul tuli initsiatiiv kuulsalt Selfridge’i kaubamajalt endalt. “Nende stilistide meeskond võttis minuga ühendust, olles näinud minu loodud plastikust peakatteid Londonis resideeruva Itaalia fotograafi Filippo Caroti alias Wolandi moefotodel. Super, kuidas maailm on kokku tõmbunud ja asjad kuidagi iseenesest toimivad,” rääkis Tanel Veenre.

 

Põneva rahvusvahelise koostööprojekti tulemusel on kaubamaja vaateakendel nüüd väljas mustvalgete kontrastide ja neoonvalguse dünaamikale rajatud hoogne kompositsioon.

Tanel Veenre ei jäta aga rõõmustamata ka stiilsete moeehete hindajaid koduses Eestis, tuues välja limiteeritud koguses suvise erisarja populaarsele Kõrvamarjade ehtekollektsioonile. Sel korral on ehete tegelased vallatud Jänesed: kerged rippuvad vormid on saanud endale kõrvad ja suviselt kirkad kasukad.

Foto: Tanel Veenre

Tanel Veenre ehteid on võimalik soetada veebipoest, kuid huvilised saavad nendega lähemalt tutvuda ka Embassy of Fashion ateljeepoes kohapeal (Tatari 6), tööpäeviti kell 11.00-17.00

Lisa kommentaar