Tanel Veenre avab soolonäituse

24. septembril avatakse Ladina-Ameerika juhtivas kaasaegse ehte galeriis Tanel Veenre ja rootsi ehtekunstniku Märta Mattssoni väljapanek Chiaroscuro. Näitus Thomas Cohni galeriis Sao Paulos on kunstnikele kuues sarnane dialoog peale ühiseid ülesastumisi Münchenis, Stockholmis, Bangkokis, Kaohsiungis ja Tallinnas.

TanelVeenre_MärtaMattsson_3

Foto: Tanel Veenre

Näituse saatetekstis küsitakse: Milline on valguse ja pimeduse suhe? Mida me näeme ning mis jääb me eest varjatuks? Kas ehe võib olla varjuks sisemisele valgusele?

„Chiaroscuro tähendab Itaalia keeles kindlat valguse tüüpi, mis muudab kogu kompositsiooni kontrastseks, joonistades valgusele vastukaaluks jõuliselt välja ka varjud. Ka see näitus on dialoog minu tumedapoolse ning Märta Mattssoni värvilise loomingu vahel,“ rääkis ehtekunstnik Tanel Veenre.

TanelVeenre_MärtaMattsson_2

Veenrelt on Brasiilias väljas 23 ehet, mis kõik kõnnivad elu hämaraladel. Ligi pooled ehetest on väljas esmakordselt, kuid on ka mõned mustad tööd varasemast loomingust. Veenre tumedale müstikale on tasakaaluks Märta Mattssoni pea kitšilikult värviline maailm. Kuid kumbki ei ole oma valikutes ultimatiivne – Veenre tumeduses on lootust ja Mattssoni vikerkaares ähvardavat ilu.

TanelVeenre_MärtaMattsson_1

Lisaks näitusele annab Veenre ka ehtekunsti töötoa ning esineb avaliku loenguga Rio de Janeiro ehte erakooli ateljees Mourãos. Loengute tuur jätkub 21. oktoobril Londoni mainekas Central St. Martinsi ülikoolis ning 7. novembril Hiina Kunstiakadeemias Hangzhous. Lisaks eksponeeritakse sel sügisel Veenre loomingut veel näitustel Prantsusmaal, Hiinas, Taiwanis ja Soomes. Näitust Brasiilias toetavad Kultuurkapital ja Eesti Suursaatkond Brasiilias.

Lisa kommentaar