Tanel Veenre autoriraamat

Ateljee on Tanel Veenre kuningriik: koht, kus ta laseb maailmal läbi oma käte voolata, et kõik küsimused ja imed eheteks vormida. Nii on kunstnik viimase viie aastaga loonud palju uut – merihobudest, kaameliluust, kalliskividest. Kuid asi ei olegi vaid ehetes, pigem väärtushinnangutes ja elutunnetuses, mis nende tagant kumab ning mille jagamist ta oluliseks peab.

TV1-01

Foto: Aldo Järvsoo

Taneli uus teos ei saa kindlasti olema formaalne pildialbum töödest, vaid pigem ausate seisukohavõttude ja meelelise kujundusega päevik, mille lehekülgedel avaldub kunstnikuks olemise rõõm ja valu. Ta on oma raamatu tarvis kaardistanud jälgi teekonnast, loomingu sündi ning imetabaseid igapäevaseid hetki. Tanel usub, et selline vahetu rännak võiks olla inimlikult mõistetavaks ukseks (ehte)kunsti võlumaailma. Ta plaanib raamatusse kaasata ka sugulashingi kodust ja kaugemalt, kelle mõtteid ja loomingut raamatus näidata. Kaante vahel kohtub ehe nii sõna, foto, moe, disaini kui joonistustega – oluline on kõnekus ja üleaegne inimlikkus.

Raamatu kujunda Angelika Schneider on aidanud valada Taneli nägemusi kujundusgraafika vormi läbi viimase viie aasta – haruldaselt tundliku ja mängulise käekirjaga suudab ta teha raamatust tunnetusliku elamuse.

Praktilise külje pealt saab teos olema kunstniku töövahendiks lähiaastatel, mil ta elab põnevaid aegu – hetkel on ettevalmistamisel soolonäitused ehtemaailma tippgaleriides Amsterdamis, Riias, Bangkokis, Santiagos, Berliinis, Stockholmis. Nagu Tanel ise ütleb: kas nüüd või mitte kunagi!

Hooandja abiga püüab Tanel koguda ligi poole raamatu väljaandmise kuludest. Teose ilmumisajaks saab loodetavasti olema käesoleva aasta november. Hoogu saab anda kuni 2. juulini siit.

Loomingust ja hetkedest saad enam aimu:
www.facebook.com/tvjewellery
www.tanelveenre.com

Lisa kommentaar