Tahan lopsakaid huuli! Kohe!

Viimased kümmekond aastat on maailma tabanud huultehullus. Liiga kitsaste huulte korrigeerimisest kuni hirmuäratavate vorstikesteni nina all – huuled on muutunud kinnisideeks. Kunagi peeti seksikaks Marilyn Monroe´ ja Brigitte Bardot´ prunditavaid musisuid, kuid tänapäeva Angelina Jolie´dega ei suudaks nad iial võistelda.

Web Banner - 3 Dreams

Foto: Maybelline

Nagu ikka, muutub iga kinnisidee peagi tulutoovaks äriideeks – ka huulte lopsakamaks muutmiseks on valida kümnete erinevate võimaluste vahel. Laialt tuntud kollageenisüstide kõrval on võimalik huuli sensuaalsemaks muuta kasutades selleks erinevaid võideid, määrdeid ja huulepulki. Üks internetilehekülg pakub isegi sellekohast hüpnoositeenust.

Piprane huuleteraapia

Mõni aeg tagasi rabas kosmeetikafirma Too Faced naisi spetsiaalse, huultele mõeldud komplektiga, mis kandis küll nime Lip Injection (“Huulesüst”), kuid lubas täidlasi kauneid huuli ilma igasuguste arstide ja süstaldeta.

Tegemist on hoopis kapsiiniga, toimeainega, mida sisaldavad ka paljud spordisalvid. Kapsiini saadakse pipra- ja vürtsiterade ekstraktist ning see avaldab kohest lokaalset toimet vereringele. Huultesse tulvav veri muudab huuled koheselt punaseks ja täidlaseks. Algul võib seda tüüpi toodete kasutamine olla veidike valulik (pipar ju!), kuid regulaarse tarvitamise järel huulte tundlikkus väheneb. Lisaks kipitusele on meetodi puuduseks lühiajalisus – õhtul klubisse minnes on sul küll kaunid lopsakad huuled, aga hommikul ärgates enam mitte.

Kuuma asemel külm

Pipra poolt tekitatud kuumaaistingu asemel saab edukalt kasutada ka külmatunnet. Nii leiab näiteks Guerlaini valikust huuleläike Fresh & Shine, mille põhiliseks toimeaineks on mentool. Ka mentool ergutab vereringet ning tekitab huulte närviretseptorites kihelust, sedapuhku “külmatunnet”. Tänu mentoolile imenduvad paremini huuleläike niisutavad ja toitvad toimeained ning huuled tunduvad lopsakamad ja siledamad.

Kasvatame ise kollageeni!

Kollageenist, valgulähedasest orgaanilisest sideainest, sõltub meie naha välimus, aga ka huulte lopsakus. Paraku ei ole võimalik kollageeni kuidagi muul moel kui ainult süstiga lisada, sest kollageeni molekul on epidermise läbimiseks liiga suur. Pead murdes, kuidas ilukirurgidel leib käest võtta, jõuti kosmeetikalaborites hiilgava järelduseni – nahka on võimalik stimuleerida rohkem kollageeni tootma. Selleks kasutatakse peptiide, enamlevinud on peptiid Pal-GHK, mida võib leida näiteks Clarins´i Multi-Hydratant´i huulepalsamist, YSL-i Vibration´i huulepulgast, Diori Addict Plastic´i huuleläikest ja veel nii mõnestki huultekaunistajast. Mõistagi võtab huulte lopsakaks muutumine aega – kõik tootjad näevad ette vähemalt kuuajast kasutusperioodi, mille jooksul kollageeni juurde tekib.

Huulte ümbertõstmine

Ükskõik, mida kosmeetikumid ka ei sisaldaks, nende poolt esilekutsutud muutused jäävad ikkagi normaalsuse piiridesse. Kel soovi oma huuli dramaatilisemalt ümber teha, peab endistviisi ilukirurgiast abi otsima. Lisaks kollageenisüstidele leidub ka teisi võimalusi. Näiteks on võimalik kanda huultesse patsiendi enda kehast hangitud rasva või lasta endale hoopiski uued huuled kujundada. Selleks joonistatakse uus, soovitud huultekontuur ning sõna otseses mõttes “nihutatakse” senised huuled uude kohta. Viimatimainitud protseduur nõuab mõistagi väga oskuslikku ja suurepärase kunstiandega ilukirurgi.

Lihtsalt värviga

Kes aga üldjoontes oma huultega rahul ning neid ideaalis ainult veidi täidlasemate ja kaunimatena näeks, võib alati proovida optilist efekti hästitehtud jumestuse näol.

Mõned näpunäited:

Huultele mõjub hästi masseerimine. Masseerida võib näiteks pehme hambaharja või ka lihtsalt näpuga. Masseerimine elavdab vereringet samamoodi nagu pipar ja mentool.
Vali huulekontuurpliiats võimalikult samas toonis huulepulgaga ning joonista kindlasti ette huulekontuur. Huulekontuuri võid joonistada oma huulejoonest õige pisut kõrgemale. Parema tulemuse saamiseks värvi huulepliiatsiga kergelt ka huuli. Hajuta. Kata huulepind ühtlaselt õhukese peitepulga- või puuderkreemikihiga.
Alusta huulte värvimist välisnurkadest. Suru huuled õrnalt salvrätikusse. Värvi vajadusel uuesti.
Kanna huulte keskosasse heledamat huulepulka või huuleläiget.

Miks just huuled?

Aeg-ajalt kostab naisõiguslaste auditooriumist pahuraid hüüatusi, eriti kui kõne alla tulevad pikad jalad või lopsakad huuled. Et miks neid küll vaja on! Psühholoogid seletavad asja niiviisi – lopsakad, siledad ja niisked huuled on üheks nooruse tunnuseks. On ju lastel alati armsad pruntis suud. Noorus aga tähistab viljakust ja nii kummaline, kui see ka tänapäeval ei tundu, valitakse vastassugu ikka nendesamade ürgsete primitiivsete instinktide järgi. See seletab ka muid asju – miks kasutatakse põseruuzhi, rõhutatakse puusi, värvitakse silmad suureks ja kasvatatakse juuksed pikaks. Ikka selleks, et olla noor ja ihaldusväärne.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar