Taastöödeldud ilu

Ehtebrändil Seco valmis äsja uus ehtekollektsioon „Elements” – neli minimalistlikku kõrvarõngapaari, mis on inspireeritud neljast põhielemendist: tuli, vesi, maa ja õhk.

elements

Foto: Jane Aus

Seco disaineri Jane Ausi sõnul on kõrvarõngad valmistatud käsitsi, kasutades hõbedat ja traditsioonilisi juveliiritöövõtteid. „Eriliseks teeb selle seeria materjal. Need kõrvarõngad on valmistatud öko-hõbedast ehk taaskäideldud hõbedast. Materjali jääkide kasutamine on juveliiritöö juures väga tavaline asi, sest töö käigus tekkinud väärismetalli jääke kasutatakse alati uuesti. Materjal, mida mina kasutanud olen, pärineb ehete valmistamise jääkidest, vananenud elektroonikast ja meditsiinitehnikast. See on täpselt samasuguste omaduste ja kvaliteediga nagu tavaline sterlinghõbe, kuid toodetud keskkonda säästvamal viisil,” lisas disainer.

„Metallist ehteid olen järjepidevalt valmistanud alates 2013. aasta algusest. Minu esimeseks õpetajaks oli Meelis Säre, peale tema ootamatult varajast lahkumist jätkasin omal käel. Eetilise tootmise ja materjalide peale pani mind mõtlema minu mentor Reet Aus, tänu kellele jõudsin niinimetatud öko-hõbedani. Valmistan ehteid üksinda, kasutades traditsioonilisi juveliiritöö võtteid ja leian selleks aega nii pere kui ka skulptuuriõpingute kõrvalt. Seega oli minu jaoks väga oluline leida tööks valmis taaskasutatud materjal, mitte seda ise valmistama hakata. Minu isiklikus tööruumis puuduvad selliseks tööks vajalikud vahendid ning lisaks võtaks materjali valmistamine ära suure osa hetkel suhteliselt napist tööajast. Elements seeria valmistamiseks kasutan sertifitseeritud taastöödeldud hõbedat ning kindlasti ei jää see seeria ainukeseks taastöödeldud hõbedast valmistatud kollektsiooniks,” tutvustas Jane oma tööd.

seco

Foto: Signe Milkov

Seco on 2014. aasta sügisel loodud Eesti ehtebränd, mis pakub käsitsi valmistatud disainehteid. Tööd on enamasti inspireeritud loodusnähtustest, taimedest, loomadest või kaunitest kividest. Igal ehtel on oma lugu. Mida saad lugeda siit.

Lisa kommentaar