Suhkrune ehtekunst

Ehtegurmaanid, meil on teile hea uudis! Kokakunstist ja toidust inspireeritud Leedu aksessuaarimargi TADAM!-i apetiitsed ehted, mis tekitavad heas mõttes šokeeriva wow-efekti, on nüüd eksklusiivselt müügil moedisaini showroomʼis ZERO°.

Uurisime TADAM!-i eestvedajalt ja disainerilt Deimantė Litvinaitėlt lähemalt nii brändi kui ka tema enda kohta.

Mis on TADAM? Kes on TADAM!-iga seotud inimesed?
Emotsionaalne hüüatus tadam! on sõna, mida kasutatakse suurepärase ja ootamatu üllatuse puhul, et teha kellelegi teisele rõõmu. See sõna peegeldab ideaalselt kogu TADAM!Designʼi olemust ja kontseptsiooni, mis sündis minu lakkamatust soovist üllatada, valmistada rõõmu ja tekitada wow-emotsiooni.

Mind on alati huvitanud mood ja disain, esteetiline trendide areng ning innovaatilised ideed. Samas olen põhjalikult jälginud modernse ühiskonna suhtumist toitu. Tänapäeval on toit muutunud omaette kunstiliigiks ning toidudisain ei piirdu ainult meisterlike garneeringutega eliitrestoranides või kaunilt kujundatud kokandusraamatutega.

Meie ehete disainiidee on vürtsitatud pisikese irooniaga, see on ebatavaline ning unikaalne – me lihtsalt muudame söögi isuäratavateks eheteks. Igapäevaseid, aga ka gurmeemaigulisi toite ei ole veel keegi muundanud väärismetallidega dekoreeritud eheteks.

Praegu olen ma TADAM!Design’i omanik, kunstiline juht ja tootedisainer ning viit tiimiliiget ühendav „liim”. Meie meeskonda kuuluvad veel keraamikud Dziuljeta Raudoniene, Gvidas Raudonis ja Jolanta Masidlauskiene, copywriter Aiste Jure ja müügijuht Vilma Keleciute.

TADAM!Design alustas tegevust 2012. aastal ning juba teisel tegutsemisaastal võitsime Leedu disainiauhinna. Meie disainehteid on kajastatud populaarsetes rahvusvahelistes arhitektuuri- ja disainiajakirjades nagu näiteks DESIGNBOOM, BAZAAR, COUCH, ning mitmetes veebiajakirjades ja moeblogides.

Kust tuleb inspiratsioon?
Inspiratsiooni hangin mitmetest asjadest ja nähtustest, näiteks kinost, toidust või loodusest. Mulle meeldib ka inimesi jälgida, vaadelda nende outfit’e, tänavarõivastuses kantavaid värvikombinatsioone. Mulle meeldib ka näiteks teha telefoniga pilte toidulaudadest pärast seda, kui kõik on söömise lõpetanud.
Kahtlemata elame liialduste ajastul. Kõik, mida me näeme, read, mida me loeme, hääled, mida me kuuleme, emotsioonid, mida ma tajume, maitsed, mida me tunneme – kõik see seguneb meie peades ning annab tõuke millegi uue loomiseks ning piirituks fantaasiaks.

Räägi pisut lähemalt ehtekollektsioonist
TADAM!-i põhikontseptsioon seisneb igapäevaste, aga ka gurmeetoitude transformeerimises elegantseteks aksessuaarideks. Minimeeritud magustoitude kollektsioon koosneb 60 ehtest: minisõõrikud, šokolaaditükikesed, makroonid, Leedu traditsioonilised küpsised, karamellkompvekid, maapähklid, juustutükikesed jne. Menüü on lõputu ja täieneb pidevalt.

Iga TADAM!-i aksessuaar on 100% käsitsi valmistatud ja seega identseid koopiaid ei ole. Kaheosaline kollektsioon jaguneb minimaalselt dekoreeritud igapäevasemateks ning säravate kuldsete kaunistustega luksuslikeks õhtudessertideks.

Kirjelda enda riietumisstiili
Mugav, minimalistlik, värvitu ja puhaste joontega, mõnikord pisut korrapäratu ning kihiline.

Kuidas sa puhkad?
Puhkamiseks ja aja maha võtmiseks ma lihtsalt muudan enda igapäevast keskkonda, lähen teatrisse või külastan oma lapsepõlvepaiku ja vanemaid.

Sinu lemmiksihtkoht?
Jaapan. Absoluutselt erinev maailm ja tadam! igal sammul.

Glasuurisõõrikud, hõrgutavad šokolaadid, krõmpsuvad maapähklid ehk ehe ehtegurmee ootab teid esmakordselt moepoes Zero (Veerenni 24, Baltika kvartal, sisehoov) 11. veebruaril kella 12‒18. Kõikidele külastajatele on sel päeval ka pisike üllatus!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar