Sõrmuste tüübid

Ehtete, seal hulgas sõrmuste, lisamine riietusele on üheks lihtsaimaks mooduseks, kuidas oma välimusele sära juurde anda. Ilus sõrmus võib muidu mittemidagiütleva rõivastuse väljapaistvaks muuta. Üks sõrmus ütleb rohkem kui tuhat sõna. Järgnevalt mõned näpunäited, kuidas valida õigeks puhuks õige ehe, et need tuhat sõna õige sõnumi edastaksid.

ring

Foto: image stock

Vali sobiv materjal

Kullast sõrmuseid on erinavatest materjalidest. Neid võib leida nii punasest, valgest kui ka kollasest kullast. Lisaks sellele võivad unikaalsemad sõrmused olla kaunistatud emailiga. See, millise materjali kasuks otsustada, sõltub peamiselt kantavast riietusest, jumest ning kandja isiklikest eelistustest.

Kui Te pole harjunud väga tihti ehteid kandma, on klassikaline kollasest kullast sõrmus kindlaim valik. Erinevateks sündmusteks tasuks aga sahtlise varuda eriilmelisi sõrmuseid – nii, saate jätkuvalt teisi ja ennastki üllatada ning oma riietuse huvitavamaks muuta.

Kas kiviga või ilma?

Kas valida sõrmus, millel on kivi? Kui jah, siis millist värvi kivi ning kui suur? Kas otsustada briljandi, topaasi või tsirkooni kasuks? Äkki meeldib hoopis granaat, opaal või ametüst? Valikuid on palju.

Teemantsõrmused on klassikalised ja ajatud. Teemant sümboliseerib igavesti kestvat armastust. Tänu sellele kasutatakse teemantit tihti kihlasõrmustel. Lisaks sellele on teemant ka kõige tugevam ja vastupidavam kivi.

Punane rubiin on teemanti järel üks ihaldatumaid kalliskive. Selle punane värv on tuntud armastuse sümbol. Lisaks sellele loetakse rubiini aprillis sündinute kiviks.

Pärl, tuntud ka kui kalliskivide kuninganna, on ainus kalliskivi, mis moodustub elusorganismi sees. Kuigi pärleid võib leida eri värvides, on kõige levinum jätkuvalt kreemjas-valge pärl. Pärli seostatakse tihti puhtuse ja süütusega. Pärl on õrn ning sellele tekivad kriimud lihtsamini kui teistele kividele. Seetõttu sobib pärl sõrmustele, mida kavatsete vaid aeg-ajalt kanda.

Suurus

Kui valite sõrmust kellelegi teisele, tuleb kõigepealt kindlaks teha nende sõrme suurus. Kui tahate kinkida sõrmust üllatusena, küsige kingitava lähedastelt näidiseks tema kapist sõrmust, mida ta igapäevaselt ei kanna. Nii saate sõrmuse salaja ära mõõta ning suuruse kindlaks teha.

Sõrmused Jahonts e-poest

Jahonts e-poest leiate laia valiku sõrmuseid nii igapäevaseks kandmiseks kui ka suurteks tähtpäevadeks. Valikus on valgest, kollasest ja punasest kullast kui ka emailitud sõrmused. Lai sortiment kalliskive tagab, et leiate selle ehte, mida otsite.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar