Säilitame ilu!

Meie, naised, jumaldame ilu ning oleme selle nimel nõus palju vaeva nägema ja loomulikult ka raha kulutama: igakuised kosmeetiku-külastused, maniküür, pediküür, juuksur. Aga kuidas saaksime ise oma ilusat ja hooldatud välimust säilitada, et see tõesti peaks vastu natuke kauem kui paar päeva pärast ilukeskusest lahkumist?

Siinkohal toome Sinuni mõned imelihtsad nipid, mida teha ja kasutada pärast salongikülastust.

Juuksed
Sinu suurimaks sooviks on säilitada see mõnus soeng, millega eile juuksurist lahkusid. Tee nii:

– Kui oled lasknud oma imeilusaid lokikesi sirgendada, pane duši alla minnes pähe vannimüts, milles on väikesed õhuaugukesed. Nii ei hakka peanahk higistama ja juuksed ei lähe krässu.
– Ära karda kasutada sirgendavat või lokke rõhutavat juuksespreid ning fööni. Selline ajutine abinõu aitab soovitud väljanägemist säilitada mõned päevad kauem.
– Loomulikult ei taha keegi end hommikul üles ehmatada peeglist paistva padjasoenguga. Parim viis selle ärahoidmiseks on enne magamaminekut juuksed tugeva kummiga pealaele hobusesabasse panna.

Särav maniküür
Ükskõik, kas lakkisid küüsi kodus või lasid seda teha salongis, on meil Sulle paar imelihtsat nippi, mis aitavad värskelt tehtud maniküüri muljet hoida kauem kui paar päeva.

• Kodus tehtud kaunikesed
– Hoolitse oma küünenahkade eest! Maniküüri tehes lükka need õrnalt tagasi (parem on kasutada puidust pulgakest/aplikaatorit, mis teeb küüneplaadile vähem haiget) ning kindlasti ära lõika neid, sest nahk võib tagasi kasvades olla sakiline ja tunduvalt paksem.
– Eemalda küünepinnalt kõik õlid ja vedelikud kindlustamaks, et lakk saab peale korrapäraselt ning sujuvalt. Lakieemaldi asemel võiksid proovida hoopis sidruniviilu, mis imeb suurepäraselt küüntelt kogu niiskuse.
– Võõpa oma küüsi õhukeste kihtidega, et saavutada korralik tulemus ning intensiivne värvitoon.
• Pärast salongiteenuste kasutamist
– Kata oma küüned iga päev (või ülepäeviti) läbipaistva lakiga. See hoiab ära värvi mahakoorumise ning tuhmumise.
– Väldi vett! Ära ligune vannis ja nõusid pese kummikinnastatud kätega.

Näohooldus

Kosmeetikud ütlevad, et soovitatav on oma nägu käia poputamas vähemalt kord kuus, kuid… Iga naine suudab oma näonaha eest hoolitseda, hoida naha puhtana ning jume värskena ka ise.

 

– Sügavpuhasta oma näonahk salitsüülhappega (uuri apteegist!). Kanna seda näole näiteks aurutamise järel, mil poorid on avanenud. Hape näol pole loomulikult parim tunne – see võib põletada, suriseda ja naha õhkama panna. Kui salitsüülhape on kuivanud, puhasta nahk tooniku või näoveega. Tooneri asemel võib kasutada ka teepuuõli, mida peaks enne veega lahjendama.
– Kasuta kord nädalas savimaski (rasuse naha puhul kaks korda nädalas). See puhastab naha mustusest ning üleliigsest niiskusest.
– Näo eest aitavad hoolt kanda ka kodused kapist leitud abivahendid. Ja suvi on kodusteks hooldustöödeks just parim aeg! Ka Femme on neist mitmel korral juttu teinud: maski tee näiteks värskest meest; ilu aitavad hoida kapiparmünt, meliss ja kummel.

Loe ka Varbad geeliseks

Minu isiklikuks suvelemmikuks on aga oma aia kurk. Kurgikoortega puhastades peletan hommikuse unisuse ning ergutan ja annan värskuse oma näonahale kogu päevaks.

Kuna praegu kestab Eestimaal meeletult mõnus suvekuumus, ei suuda keegi meist veeta tunde umbses salongitoolis. Hoopis mõnusam ja odavam on aias istudes endale säravat maniküüri teha ja näole magusat meemaski määrida. Nautigem!

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar