Ripsmetušš tundlikele silmadele – kust alustada?

Me teame, kui keeruline võib olla meigitoodete valik, sest kvaliteetseid ja toimivaid tooteid tundub olevat nii palju! Ülesanne muutub veelgi raskemaks, kui vaja on leida näokreem allergilisele nahale või ripsmetušš tundlikele silmadele. Tuleme appi ja toome välja paar aspekti, millele mõtlemine muudab valiku tegemise lihtsamaks.

Foto: Unsplash

Parim ripsmetušš tundlikele silmadele on sind ootamas!

Silmad ja silmaümbrus on keha üks tundlikumaid piirkondi. Seetõttu on eriti oluline valida tooted, mis on tõestatult ohutud ja teaduspõhised. Apotheka Beauty apteegikosmeetika vastab nendele tingimustele.

Apotheka Beauty ilupoodi on valitud näiteks BioNike tooted. Tegu on apteegi dermakosmeetika brändiga, mis on mõeldud allergilisele ja tundlikule nahale. Nii on ka BioNike Color ripsmetušš tundlikele silmadele turvaline valik. Kliiniliste uuringute ja testide edukas läbimine tõestab, et see ripsmetušš on usaldusväärne ja tõhus.

Teinekord on lahenduseks mineraalne dekoratiivkosmeetika. Kõik Rootsi ilubrändi IDUN Minerals ripsmetušid on täistaimsed, lõhnaaineteta ja sisaldavad üksnes mineraalpigmente. Tänu sellele on IDUN Minerals paljude arvates parim ripsmetušš tundlikele silmadele ja ka kontaktläätsede kandjatele.

Allergiavaba ripsmetušš ja meiginipid tundlikele silmadele

Esiteks, kui ei oska kuskilt alustada, siis tundlikele silmadele mõeldud toodete valik, sh hea ripsmetušš, on reeglina õige esimene samm. Tooted, mida soovitatakse allergikutele ja kontaktläätsede kandjatele ning ka tundlike silmade korral, on reeglina läbinud lisatestid ja -katsed ning seda just teatud kasutajate vajadusi silmas pidades.

Teiseks nipiks on toote omadustega arvestamine. Näiteks võib olla tarvilik veekindla meigi, kahjuks läheb siia alla ka veekindel ripsmetušš, vältimine. Jah, veekindlad tooted kestavad terve pika päeva, ent silmi võivad ärritada nii veekindluse saavutamiseks vajalikud koostisosad kui pisut intensiivsem meigieemaldus. Tundlike silmadega on tarvis tavalisest hoolsamini valida ka pikendava ja tihendava efektiga ripsmetušš. Väga tihti saavutatakse efekt tuši sisse lisatud väikeste karvakestega. Kui see karvake aga silma satub, järgneb ärritus.

Kolmandaks peab jälgima nahahoolduse põhitõdesid. Üks olulisemaid on meigi eemaldamine ja näo puhastamine enne magamaminekut. Tundlikele silmadele sobib väga hästi Avène õrn silmameigieemaldaja, mis eemaldab meigi ilma tugeva hõõrumiseta. Lisaks rahustab koostises olev termaalvesi tundlikke silmi ja kaitseb ärritumisele kalduvaid silmalauge. Me mõistame, et mõnikord võib olla ahvatlev meigieemaldus edasi lükata, kuid tundlike silmade puhul võib see otsus tähendada ärritunud, punetavaid ja kuivi silmi. Kallis hind, mida maksta paari minuti lisaune eest.

Mis põhjustab tundlikke silmi?

Tundlikud silmad võivad häirida ka igapäevaelu. Loogiline, et soovitakse teada saada, mis seda probleemi siis põhjustab. Kahjuks ei ole ühte konkreetset põhjust. Ebamugavustunne võib tekkida allergilise reaktsiooni tagajärjel või kui oled mõne kosmeetikatoote koostisosale tavalisest tundlikum.

Mõnikord on ebamugavustunne tingitud kontaktläätsede kasutamisest. Arusaadavalt ei ole alati võimalik kontaktläätsede kasutamist vältida, kuid abiks võib olla kasutamise piiramine või silmatilkade kasutamine.

Teine levinud põhjus on ekraanide tekitatud tundlikkus. Ekraane (sh arvuti, teler jne) vaadates pilgutame silmi märgatavalt harvemini, silmad hakkavad kuivama, punetama ning väsivad. Kuivatava efektiga on ka liiga köetud siseruumid ning konditsioneeritud keskkonnad. Viimaste hulka liigituvad kinod, autod, lennukid, kaubanduskeskused.

Kolmandaks aga meie enda harjumused – kontrolli üle kosmeetikatoodete säilivusaeg ja tuleta meelde, millal pakendi avasid. Tavaliselt on ripsmetuši säilivusaeg 4–6 kuud. Niigi tundlike silmadega tuleb neid tähtaegu veel eriti tähelepanelikult jälgida.

Valides kvaliteetse ja tuntud brändi ning järgides ekspertide meigi- ja näohooldussoovitusi, ei ole aga ripsmetušš tundlikele silmadele üldse niivõrd keeruliselt leitav, kui algul kardad.

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar