Puue ei kaota naise ilu

Veebruaris toimus Eestis esimest korda fotosessioon, mille eesmärk oli näidata erivajadustega naiste võrdsust suguõdedega. Fotosessioonil osalesid Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu naised, kes said võimaluse nautida jumestamist ja soenguseadmist ning seista professionaalse fotograafi eest.

Iga naine vajab julgustust, inspiratsiooni ning ilu oma ellu, samuti rõõmu koosviibimisest ja meeldejäävaid sündmusi. Just seda kogu ettevõtmine ka saavutas.

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu eesmärk on muuta inimeste hoiakut erivajadustega naiste suhtes – nad on tegelikult nagu sina ja mina, kes väärivad märkamist ja armastavad suhelda.

„Fotolavastus ei olnud kergete killast. Uue asja alustamine polegi kunagi kerge ja lihtne. Mina valmistasin seda projekti kõigi osapooltega ette umbes kuu aega. Pildistamise päev oli pingeline ning kuna tegin meiki ise, oli iga minut loetud. Ilma supertiimita, kuhu kuulusid stilist, juuksur, fotograaf ja assistent, poleks ma mingil juhul hakkama saanud. Modellid olid õnnelikud ja osavad ning mingit esinemiskrampi ma neil ei täheldanud. Õhtuks olime kõik rampväsinud ja istusime tund aega käed rüpes enne, kui jaksasime asju kokku korjama hakata,” kommenteerib kogu projekti initsiaator ja elluviija Külli Haav.

Rea Kukk

rea

Foto: Sven Tupits

Minu jaoks on naiselikkuse puhul kõige tähtsamad naise olemus, iseloom, suhtumine ellu jne. Kõik eelnev väljendub ka välimuses. Näiteks ei ole minu arvates naiselikud sellised naised, kes liigtarvitavad alkoholi, suitsetavad ja ropendavad, ning jahinaised, sest naine võiks elu hoida ja kaitsta, mitte aga tunda rõõmu elu hävitamisest. Võtan kõige meeldivamate komplimentidena siiraid ütlemisi stiilis: sa oled simulant, tegelikult sa näed.

Katre Lambut

katre

Foto: Sven Tupits

Naiselikkus on mõnikord õrnus, mõnikord enesekindlus. Lahedaim kompliment: sa oled maailma parim.

Jelena Pipper

7347

Foto: Sven Tupits

Minu jaoks on naiselikkus hellahingelisus ja suur empaatiavõime. Kõige parem kompliment on see, mis sosistatakse kõrva .

Merilyn Merisalu

jelena

Foto: Annela Samuel

Minu jaoks on naiselikkus salapära, eneseteadlikkus ja enesearmastus. Meeldivaim kompliment, mis mulle on tehtud: oled müstiline, imetlen sind.

Christel Sogenbits

7571Sven Tupits ( Fotogeen.com )

Foto: Sven Tupits

Järgmiseks unistuseks on korraldada moedemonstratsioon, kuid oma vahendite nappuse tõttu pole see unistus hetkel veel käega katsutav. Kui soovid anda oma panuse, et need erilised naised saaksid ka võimalusse särada moe-showʼl, siis igasugune toetus on oodatud. Abi saab pakkuda nõu ja jõuga, kirjutades meiliaadressile thpnu@epnu.ee.

Samuti oodatakse kõiki kaasa elama ja mõtlema Facebooki lehel.

Panustada saab ka annetusega Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingule.

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühing MTÜ
Registrikood: 80355326
A/a: 221057250239 (Swedbank AS)
SWIFT kood / BIC: HABAEE2X
IBAN: EE642200221057250239
Selgitus: Annetus, moeshow

Vaata kaadritagust ettevalmistust

Juuksed: Kristin Aarma
Stilistika: Aili Sture
Jumestus: Külli Haav
Riided: Reserved, Repeat ja Zara
Ning eriline tänu koertele: Maali ja Ebony

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar