Punased huuled on naiselikkuse sümbol. Võib-olla üks tugevamaid. Kindlasti kõige tuntum. Punaseks värvitud huuled kuuluvad naisele, kes seisab naissoo ülemisel pjedestaalil. Ihalus- ja kadestamisobjekt.
Filmide lemmik
Punane huulepulk on filmimeeste lemmik, see on kindel. Punased huuled kahvatus näos on pakkunud inspiratsiooni nii Hitchcockile, Prantsuse Film Noir’ile kui ka tänapäevastele lavastajatele. Kaunis naine, kes ilmub ekraanile punaste huultega, saab tähendada vaid üht: selle naise pärast siin filmis armastatakse, piineldakse, petetakse ja tapetakse.
Punased huuled on märk naisest ja võimust, mis naisel mehe üle on.
Filmikunsti algusaastatel oli punane huulepumat ainus, mida kasutada sai. Enne Max Factori triumfi ei olnud naistel pea mingit huulepulgavalikut. Seda esiteks. Teiseks, mustvalgete filmide grimm pidi olema piisavalt tugev, et kunstvalguses üldse mingit muljet jätta.
Hiljem, värvi- ja muusikafilmide tulekuga, jäid küpsed punased huuled pigem selliste naiste tunnuseks, kelle kombed ühe korraliku koduperenaise punastama panid.
Saatuslik, hukutav naine oli sündinud ja tema üheks tunnusjooneks olid punased huuled. Greta Garbo, Veronika Lake, Joan Crawford, Elizabeth Taylor, Marilyn Monroe ja paljud teised muutsid punase huulepulga klassikaks, mis on alati moes, kuid mis eeldab kandjalt rohkem kui ükski teine jumestusvahend.
Kaunitar, mitte koletis
Punane huulepulk on kapriisne – oskamatu tegutseja saab tasuks vaid piinliku punase pleki kesk nägu, millelt vastutulijad pilgu ära pööravad. Punast huulepulka peab oskama ja, kui vaja, ka õppima kandma. Punane huulepulk on alati eeltingimus, millest lähtuvalt tuleb valida kogu oma stiil, rõivastus, ehted ja meik. Väiksemgi möödapanek kallutab lõpptulemuse selgelt kaheldava poolele. Punane huulepulk eeldab kalleid rõivaid, perfektset maniküüri, kauneid kingi ning aristokraadi hoiakut. Kel puudub enesekindlus, sel pole mõtet üritadagi.
Väga raske on punast huulepulka sobitada argipäeva, kuid hea tahtmise juures on võimalik kujundada välja terve elustiil ning sobitada see oma huulepulgavärviga.
Kindlasti aga võiks ja peaks iga naine oma elus kandma punast huulepulka mõnel pidulikul sündmusel. Punane armastab musta – kõige kindlam on kanda punast huulepulka väikese musta kleidi või hinnalisest materjalist tumeda pükskostüümiga. Unustada tuleb satsid ja volangid, kirra-karralised ehted. Kõige sobivam aksessuaar punase huulepulga juurde on äärmine minimalism ja laitmatu kvaliteet.
Punane. Või punane?
Punaseid toone on kümneid. Lihtne soovitus neile, kes endast saatuslikku naist kujundavad – lülitage valikust kohe välja kõik punased huulepulgad, millest kumab roosat või oranži – see pole hoopiski see.
Blondid peaksid punast lausa jumaldama, sest blondi pea ja heleda naha taustal mõjub punane huulepulk kõige lummavamalt. Ent tähelepanu: heledajuukselistele sobib kõige paremini puhas punane, 100% punast ehk põhivärv. Tingimata peaksid blondid vältima sinakalt helkivaid punaseid toone, mis jätavad huultele hüübinud vere värvi ning muudavad näo vanaks.
Tumedapealistele sobib seevastu kõige paremini lipupunane, põletatud või kuldpunane, kindlasti soe toon, mis toob kõige paremini esile näojume ja juuksed.
Alla ja peale
Punased huuled nõuavad väga hoolikalt jumestatud nägu – on ju naeruväärne, kui huuled on küll püüdlikult punased, ent huulte kõrval turritab vistrik ja nina läigib. Enne näo jumestamist peaks kõik kriitilised kohad korrektorpliiatsiga üle käima. Erilist tähelepanu tuleks pöörata silmaalustele ja ka ülalaugudele, sest punased huuled toovad naha sinaka tooni kohe esile.
Jumestuskreem peab katma nägu ühtlaselt ja perfektselt, nahk peab jääma sile ja täiuslikult puhas. Tolmpuuder on vältimatu. Põseruuži koos punase huulepulgaga ei kasutata, muidu pole tulemuseks mitte saatuslik, vaid müüdav naine. Silmalaud toonitakse neutraalsete värvidega, iseendastmõistetavalt peab vältima kirkaid toone. Kõige huvitavama efekti annavad “suitsused” silmad, mis praegu ka väga moes on. Ripsmed olgu mustad ja pikad, kulmud piinliku hoolega välja joonistatud.
Enne huulte värvimist tuleb toon-toonis huulepliiatsiga joonistada kontuur ning tõmmata jooned ka piki huule vertikaalkortsukesi, et tagada värvi püsivus ning korrektne lõpptulemus. Huulepulk tuleb osta väga kvaliteetne – kui punane värv suuümbruse mikrokortsukestesse valgub, olete sama hästi kui läbikukkunud.
Kõige parem on huulepulka huultele kanda pintsliga – see tagab täpseima tulemuse ning ei teki ohtu, et värvi huultele liiga palju saab. Huultele lopsakuse andmiseks võib huulte keskele kanda pisut huuleläiget, kuid üldiselt mõjub punane huulevärv matina alati efektsemalt.
Mida ei tohi teha?
Punaste huultega daam ei joo ega söö. Kui, siis väga ettevaatlikult. Punaseid huuli ei “hammustata” salvrätikusse, nagu seda tehakse paljude teiste huulepulkade puhul. Punaste huultega ei mängita, neid ei kisuta hammastega, ei torutata ega katsuta sõrmedega. Aeg-ajalt peab salamisi uurima, ega huulevärvi ole pisut külge hakanud ka hammastele.
Punased huuled on ilusad, kui neid osata kanda. Teatraalsed? Loomulikult! Selles ongi mängu võlu.