Pitsi- ja ehtedisainer Piret Kartus esitleb uut aksessuaaride kollektsiooni

Rahvusvaheliselt tunnustatud pitsi- ja ehtedisainer Piret Kartus esitleb 11.- 12. oktoobril Karjamaa Galeriis (aadressil Staapli 3) oma uut aksessuaaride kollektsiooni ning tähistab 20 produktiivse loominguaasta täitumist. 

Fotod: Erakogu

Piret Kartuse sõnul paneb tema poolt kureeritud esitlus vaataja unistama. “Tegemist on tõelise moehäppeningiga, mis on üles ehitanud näituse vormis ja mida ilmestavad erinevad installatsioonid. Samal ajal on tegemist ka popup-butiigiga, kus külastajatel on võimalik veini ja muusika saatel endale šikke kingitusi teha või eratellimusi sisse anda.

Minu slogan on “The Story is…”, mis kannab endas sõnumit, et igal esemel on alati oma lugu. Jagan neid alati meeleldi ja iga viimase kui detailini,” lisab Piret Kartus ning rõhutab, et igat aksessuaari on limiteeritud koguses, mille määrab materjali eksklusiivsus ja kättesaadavus.

Piret Kartus õppis Brüsselis asuvas kõrgelt hinnatud La Cambre ENSAV visuaalse kunsti koolis. Peale õpinguid elas ja töötas ta kokku kuue erineva riigi eriilmelistes linnades. 2008 aastal valis Prantsuse tikandi ja pitsi föderatsioon ta Prantsusmaa parimaks nooreks pitsi disaineriks. Tema loomingu kontekstis tähelepanuväärseimaks ongi kindlasti Pariis, kus Piret töötas esimese eestlannana haute couturetekstiilidisainerina. Tema klientideks olid seal mitmed tuntud luksusbrändid, sh Chaneli moemaja. Jaapanis juhtis Piret kunstilise disainerina kohalikku tikandifirmat, Indias juhendas ta sadade käsitööliste tööd ning Pariisis disainis L’oreal´ile parfüümide aksessuaare. Lisaks on ta riietanud Euroopa ja Lähis-Ida kuningliku perekonna liikmeid.

Kuigi Eesti meediale ei ole Piret Kartus võõras nimi, on teda senimaani katnud teatav saladuslik loor tänu rahvusvahelistele diskreetsuslepingutele. Oma 20-aastase karjääri viimaste aastate jooksul on Piret Kartus disaininud peamiselt moeehteid ja -aksessuaare naistele üle terve maailma. Eesti moe- ja kultuurimaastikul hindavad Piret Kartuse brändi armastatud esinejad nagu Birgit Sarrap, Laura Põldvere ja Anne Veski.

Näitus ja pop-butiik on avatud kahel päeval, 11. -12. oktoobril Karjamaa Galeriis (Staapli 3).
11. oktoobril kell 16-21 (kutsutud külalised)
12. oktoobril kell 12-19 (kõigile huvilistele avatud)

Lisa kommentaar