Peenike või kurviline?

Maailmas on väga vähe modelle, kes, olles pluss-suuruses, saavad kanda supermodelli tiitlit. Üheks selliseks on Crystal Renn, kes ainsa suure modellina on kaunistanud ajakirja esikaant (Harper Bazaar) ning ilmunud mitmes Vogue’i moeseerias. Ta on üles astunud moeshowdes koos “tavaliste” supermodellidega ning ka tema sissetulek on nende omaga võrreldav. Kuna enamus pluss-suuruses modelle ei pääse enamjaolt kataloogile pildistamisest kaugemale, on Crystal teinud sõna otseses mõttes imesid.

modelcrystal_a

Kui Crystal Renn 14aastaselt avastati, paluti tal kaalus alla võtta. Lausa nii palju, et ta pidi kaotama 1/3 oma olemasolevast massist. Seda ka noor tüdruk tegi ning enamgi veel, toitudes vaid dieetkoolast ning mahlajäätisest. Olles muutunud anorektikust spordifriigiks ning väga palju kaalu kaotanud, saatis agent ta ühele pildistamisele, kus aga öeldi, et ta on  liiga paks ja peab veel kaalu kaotama. See oli hetk, mil Crystal tundis, et nüüd aitab, sest veidi veel ja ta oleks otsad andnud. Crystal hakkas taas juurde võtma, esialgu väga palju ja jäi siis  pidama suuruses 42-44. See lugu olekski jäänud üheks järjekordseks noore tüdruku unistuseks, kes ihkab modellimaailmas läbi lüüa, kui Crystal poleks kirjutanud raamatut “Nälg”.

modelcrystal_a1

Raamat on noore naise võitlusest oma kehaga, kalorite lugemisest, näljutamisest ja lõpuks endaga rahulolu leidmisest ehk nagu Crystal ütleb: kõigest, millega pea iga naine on tänapäeval kokku puutunud. See on ka peamiseks põhjuseks, miks raamat nii kuulsaks sai ja läbi selle ka Crystal ise, kes, olles pluss-suuruses, hakkas elama sellist modellielu, nagu ta arvas, et saavad elada vaid 0-suuruses supermodellid.

Siiani on lugu olnud igati tore ja õpetlik, kas pole? Nagu üks tänapäeva ilus muinasjutt, kui Crystal poleks taas oma suurusega esilehtedele jõudnud. “Pluss-suurusest on saanud normaalne” – sumisevad moelehed üle maailma. Tõepoolest, viimastel ülesastumistel on Crystal muutunud iga korraga üha peenemaks ning tema kurvid on kõvasti kahanenud. Kas “enesega rahu” leidnud modell ei olnud tegelikult rahul? Kas tegelikult ihkab ikkagi igaüks peenikeseks saada? Kas ta põeb taas anoreksiat? Kõikidele nendele küsimustele üritab Crystali agent vastata ning põhjendusi supermodelli kaalulangusele on mitmeid:

1. Ta on suurepärane modell, kes oskab oma suurust fotodel muuta vastavalt vajadusele;
2. ta käis mitmenädalasel puhkusmatkal ning kaotas veidi kaalu;
3. ta on osav riietuja ja jätab endast teadlikult saledama mulje.

Ühesõnaga: midagi mõistlikku Crystali kaalu langemise kohta ei avaldada, kuid kaalukaotust püütakse kõikvõimalikul moel siluda, sest talle kui maailma edukaimale pluss-suuruses modellile pole see justkui lubatud. Tragikoomiline, kas pole? Kord ei tohi kaalus juurde ja siis enam alla võtta. Kaal, kaal, kaal – oled peenike või kurviline, ikka keerleb kogu elu kaalu ümber. Mis aga veel koomiline, on see, et normaalses suuruses modellile tööd pea pole. Modell peab olema kas väga peenike või normaalsest veidi suurem, aga vahepealset suurust modellimaailmas ei eksisteeri. Ehk siis Crystal on praegu modellimaailma tühermaal. Mis edasi saab, eks aeg näitab….

Vaata ka videot Crystal Renniga – siit.

Kuidas Sinuga lood on – oled Sa enda kehaga rahul või pidevas sõjaseisundis?

Lisa kommentaar
Lisa kommentaar