Parfüümistilist pajatab lõhnamaailma uuematest leiutistest

Viru Keskuses asuva Créme de la Créme’i haute parfumerie tippspetsialisti Kai Laidla sõnul on parfüümimaailmas hetkel toimumas palju põnevat ning innovatsioonidest antud valdkonnas puudust ei ole. FIBITi raames toimunud vestlusringis jäi kõlama tema julgustus küsida professionaalilt parfüümi valides nõu.

Kaidi

Foto: Maksim Toome

Kvaliteetparfümeeria ja -kosmeetika võlumaailma Créme de la Créme’i tippspetsialist Kai Laidla sõnul tuleb eksklusiivparfümeeria puhul olla ennekõike avatud uutele lõhnadele ning ka parfüümistilistide soovitustele ja ettepanekutele. „Parfüüm on üks eneseväljendamise viisidest ning justkui nähtamatu rüü, mis räägib üpris palju kandja identiteedist,” räägib Laidla. „Me koolitame oma parfüümistiliste väga põhjalikult – nad õpivad parfüümide ja inimeste emotsioonide kohta, samuti õpivad nad olema väga tähelepanelikud, et tajuda kliendi soove,” julgustab Laidla professionaale oma parfüümiotsingutes rohkem usaldama.

Kui võtta teemaks luksusparfümeeria maailma tulevik, siis ootab Kai Laidla sõnul ees palju põnevat. Ühelt poolt tekitavad põnevust sellised projektid nagu Swallowable Parfum®, mille puhul on tegemist seeditava parfüümikapsliga, teisalt pööratakse üha enam tähelepanu ka parfüümide keskkonnasäästlikule aspektile. „Ökoluksuse terminit kohtame tänapäeval üha enam, sest ka meie butiigis müügil olevad brändid pööravad oma keskkonnajäljele aina suuremat tähelepanu,” tutvustab Laidla. Ta toob näiteks kuulsa parfüümibrändi By Killian, mis julgustab parfüümipudelit taaskasutama seda lõhnaga uuesti täites. Oma panuse annab ka Argentiina bränd Fueguia 1833, mille taaskasutatavate pudelite kaunis puidust pakend valmib koostöös Patagoonia puukooli õpilastega ning seda valmistatakse mahakukkunud okstest. Samuti annetab bränd osa müügitulust heategevusorganisatsioonile. „Need on vaid mõned näited sellest, kuidas luksusparfümeeria lisaks kvaliteetsetele ning naturaalsetele koostisosadele hindab ka keskkonda ja loodust, kust parfüümid tulevad,” võtab Laidla teema kokku.

Vaata ka videot Kai Laidla ja Electra vestlusest

Lisa kommentaar